Ana Sayfa Güncel Zabıtalara iletişim motivasyon semineri düzenlendi

Zabıtalara iletişim motivasyon semineri düzenlendi

Samsun'un İlkadım İlçesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, zabıta personeli için kurum içi iletişim ve motivasyon semineri düzenledi.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2013 Çarşamba 12:16
Zabıtalara iletişim motivasyon semineri düzenlendi

Samsun'un İlkadım İlçesi  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, zabıta personeli için kurum içi iletişim ve motivasyon semineri düzenledi. Zabıta personelinin mesleki bilgilerini güncellemek ve verimliliklerini artırmak amacıyla Acem Tekkesinde düzenlenen eğitim  seminerine İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar,İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Yunus Sandallı ve belediye zabıta personeli  tam kadro olarak katıldı.

İlkadım  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından, tecrübeli zabıta personellerinin verdiği eğitim seminerlerinde Belediye Kanunu, İmar Kanunu, Hıfzıssıhha Kanunu, Trafik Kanunu, Türk Ceza Kanunu gibi kanunlar ve bunara bağlı yönetmelikler konusunda güncel bilgiler veriliyor. Zabıta personeli için verilen seminerlerde ayrıca halkla ilişkiler, işyeri denetimleri, yazışma kuralları gibi temel konular da işleniyor.

İlkadım halkına daha fazla hizmet sunmanın gayretinde olup hizmetleri ise kaliteli sunmanın çabasında olduklarını zabıta personeline hatırlatan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar;“Zabıta Müdürlüğümüzün görev alanı kapsamında kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde sunulan hizmette kaliteyi artırmak amacıyla bu tür hizmet içi eğitim seminerlerinin faydalı olduğu kanısındayım. Zabıta personelimiz vatandaşa güler yüzle yardımcı olup hizmetlerini aksatmadan yürütmeye devam ederken ,mesleki anlamda kendilerini de geliştirmiş olmaları sunulmakta olan zabıta hizmetlerine hiç şüphesiz olumlu yönde yansıyacaktır. Hepinize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Zabıtayı ilgilendirmeyen konunun olmadığını dile getiren İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Yunus Sandallı,”Görev tanımının en güzel ifadesi insani davranıştır. İnsanlara faydalı olmalıyız. Ben bir kamu görevlisiyim, kamunun benden beklediği hizmeti eksiksiz olarak sunmak gerekir. Herkes görevini en güzel şekilde yaparsa, sorunlar ortadan kalkar. Zabıtanın görevi her yerdedir. Vatandaşla birebir ilişkiler kurarak onlara yararlı olmaya çalışmalısınız. Görevin sınırı olmaz. Bu eğitim seminerleri halkımıza daha iyi hizmet etmek adına peryodik olarak sürdüreceğiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber