Ana Sayfa Kültür & Sanat Yöresel Bez Dokuma Kursu bayanlardan ilgi görüyor

Yöresel Bez Dokuma Kursu bayanlardan ilgi görüyor

İlkadım Belediyesi Unkapanı Kültür Merkezi bünyesinde devam eden 45’in üzerindeki kurslardan biri olan “Bez Dokuma Kursu” bayanlarda yoğun ilgi görüyor.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2013 Pazartesi 15:28
Yöresel Bez Dokuma Kursu bayanlardan ilgi görüyor

SAMSUN- İlkadım Belediyesi Unkapanı Kültür Merkezi bünyesinde devam eden 45’in üzerindeki kurslardan biri olan “Bez Dokuma Kursu” bayanlarda yoğun ilgi görüyor.

Açtığı kurslarla Türkiye genelinde ön sıralarda olan İlkadım Belediyesinin kadın istihdama yönelik kurslarında Bez Dokuma Kursunda eğitim alan kursiyerler yaptıkları el emeği göz nuru ürünler dikkatleri üzerine çekiyor. 20 gün gibi kısa sürede dokuma tezgâhlarında ustalaşan kursiyerler  yöresel kıyafetler, masa örtüsü, isteyenin şal olarak’da kullanabileceği göz kamaştıran ürünü de üretmeye başladılar.38 öğretici hocası ile 1500 kursiyerine hizmet veren Unkapanı Kültür Merkezi,  bünyesinde devam eden modern sanatların yanı sıra tarihimize ve kültürümüze de önemli yeri olan hat sanatından tel kırmaya, tezhip’ten ahşap boyamaya kadar pek çok kursa da yer veriyor. Kursiyerlerin bu kadar kısa sürede mesleği öğrenip bir şeyler üretmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren  Kurs Eğitmeni Rana Zincir, Unkapanı Kültür Merkezinde 1 yıla aşkın süre ile devam eden bez dokuma kursunda eğitim alan bayan kursiyerlerin yaptığı  Şal, masa örtüsü, perde gibi dokuma ürünleri uzun ömürlü olduğu  bayanlar tarafında büyük ilgi gördüğünü söyledi.Zincir bez dokuma kursu ile Samsun’un tanıtımına katkı sağlamak adına bez dokuma mesleğini yaşattığım için mutlu oluyorum" şeklinde konuştu.

Kursiyerlerimiz öğretici hocalarımızın nezaretinde güzel işler başardıklarını söyleyen Unkapanı Kültür Merkezi Sorumlusu Rükiye Çamaş,İlçe genelindeki  ev hanımı bayanlara ulaşarak gerek aile bütçelerine katkı sağlamaları gerekse yeni bir meslek öğrenmelerine vesile oluyoruz. İnşallah temellerini birlikte attığımız Kültür Merkezimizde yetenekli bireyleri yetiştirerek, toplumumuza ve sanayi kesimimize üretken ve nitelikli elemanlar yetiştirmeyi amaç ediniyoruz” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber