Ana Sayfa Politika Yılmaz: Samsun'un, başarılı vizyonu Türkiye gerçeğidir

Yılmaz: Samsun'un, başarılı vizyonu Türkiye gerçeğidir

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un ortaya koyduğu vizyonla Türkiye’nin 81 ili içerisinde ilk 10 şehir arasında olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2013 Perşembe 18:33
Yılmaz: Samsun'un, başarılı vizyonu Türkiye gerçeğidir

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un ortaya koyduğu vizyonla Türkiye’nin 81 ili içerisinde ilk 10 şehir arasında olduğunu söyledi.

Samsun’un önemli siyaset, iş adamı, sanayici ve sivil toplum kuruluş temsilcilerine yönelik Samsun Ticaret Borsası’nın düzenlediği organizasyona katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentin dolu dizgin başarıya koştuğunu dile getirdi. AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ile çok sayıda bürokratın da hazır bulunduğu toplantıda Başkan Yılmaz, kentte işlerin yolunda gittiğini vurguladı.

Kentsel planlaması ve şehrin yeniden inşası için ihtiyaç duyulan her türlü altyapıyı hızla tamamladıklarını ifade eden Yusuf Ziya Yılmaz, “Bu süreçte fark ettiğiniz gibi hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşıyoruz. Bu mücadelede diğer şehirlerden geri kalmamak için büyük bir çaba gösteriyoruz ve bu çabanın karşılığını da alıyoruz. Samsun kentsel vizyon itibariyle dolu dizgin koşuyor. Türkiye’deki iller içerisinde ilk 10 arasında olan kentimizin ortaya konulan bu başarı vizyonunu diğer illerde görüyor, kabul ediyor ve takdir ediyor.” diye konuştu.

“KENTLERİN KENDİ YAĞINDA KAVRULMA DÖNEMİ BİTTİ”
Kent ekonomisi için birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin önemini vurgulayan Başkanı Yılmaz, “İhracat, önümüzdeki günlerde şehirlerin vazgeçilmez gündemi olacak. Bu konuda belirli bir başarıyı yakalayan ve çıtayı geçen şehirlerdeki zenginleşmeyi, bunun getirdiği imkanları görebiliyoruz. Şu anda ticaret odamızın öncülüğünde bir ihracat mastır planı hazırlanıyor. Bu plan bittiğinde kent olarak önemli bir eksiğimizi gidermiş, bu yarışta önümüzü aydınlatacak bir yol haritasına sahip olacağız.” şeklinde konuştu.

İhracat Mastır Planı’nı çok önemsediğinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Unutmayalım ki kentler için artık kendi kendine geçinme, kendi yağında kavrulma kavramı bitmiştir. Kendisi üretip ilçelerine satan, ilçelerini çalıştıran, doğal kaynaklarını üretime dönüştürüp kendi içinde tüketen şehirlerin modası geçti. Artık ürettiklerini dışarıya satan, istihdam yaratan, ihracat yapan, kentte yaşayanlar için katma değer yaratan şehirlerin zamanı. Bu artık hepimizin bir amacı olmalı. Önümüzdeki aylarda şehrimin iş adamları ile birlikte bol bol yurt dışı seyahatleri yapmak ve hiç usanmadan bu konuda sizlerle birlikte mücadele vermek istiyorum. Ne olur bu konuda destek verin ve bu güzel kenti ihracat rakamları ile de gıpta ile bakılan bir yer haline getirelim.” değerlendirmesinde bulundu.

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ise kentin en önemli sorunlarının başında ihracat geldiğini hatırlatarak, “Başkanımız ile konuyu paylaştık. Zaten kendisi de sık sık dile getiriyor. İhracat yapabilecek yeni firmalar tespit etmek ve bu firmalara destek vermek gerekiyor. İhracat yapma amacı ve isteği olan iş adamlarımıza ve sanayicilerimize eğitim de dahil önlerini açabilecek her türlü destek ve yardımı yapmalıyız. Mutlaka bu ihracat konusuna eğilmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber