Ana Sayfa Politika Yılmaz: Köylerin, su ve yol diye bir problemi kalmayacak

Yılmaz: Köylerin, su ve yol diye bir problemi kalmayacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; “Ben bu işlerin içinden geliyorum. Bu işi iyi bilirim. Eğer el ele verirsek 2-3 yıl içerisinde su ya da yol problemi olan hiçbir köy bırakmayız” dedi.

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2013 Cumartesi 16:13
Yılmaz: Köylerin, su ve yol diye bir problemi kalmayacak

 

 

Başbakan Erdoğan’ın 21. Y.Y. da su ve yol problemi olan yerleşim birimi olmamalı dediğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz;  “Ben bu işlerin içinden geliyorum. Bu işi iyi bilirim. Eğer el ele verirsek 2-3 yıl içerisinde su ya da yol problemi olan hiçbir köy bırakmayız” dedi.

Vezirköprü ilçesinden gelen 200 kişilik mahalle ve köy muhtarları ile belediye meclis üyelerini konuk eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz burada yaptığı konuşmada ileriye dönük önemli mesajlar verdi.

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in de aralarında olduğu konuklarını Samsunum-1 gemisinde ağırlayan Başkan Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırlarının tüm ili kapsar hale gelmesinden sonra diğer ilçelerde olduğu gibi Vezirköprü’de de görev ve hizmet seferberliği yaşanacağını dile getirdi. Yapılması gereken öncelikli hizmetlerin ve var olan noksanlıkların tespiti için önümüzdeki günlerde Vezirköprü’yü mahalle mahalle, köy köy dolaşacaklarını belirten Yılmaz; “Köylerimize ve kırsal bölgelerimize götürülen belki güzel hizmetler de var ancak çözülemeyen çok önemli sorunlar da var. İşte biz bu önemli sorunları çözebilmek adına şimdiden çalışmalara başladık. Başbakanımızın da talimatı var. Artık Türkiye’deki idari mekanizmaların gündeminden su gibi yol gibi meseleleri düşürmemiz gerekiyor. 2-3 sene içerisinde hiçbir köyün böyle sorunları kalmayacak.Ben kendimi bildim bileli bu işlerin içinde oldum. Bu işlerin içinde saçlarımı ağarttım, yaşlandım. Onun için diyorum ki ben dersimi iyi çalışırsam bu işi yaparım. Her konuda mütavazi bir insanım ama bu konuda mütavazi değilim. Eğer ele ele verirsek ben bu işi en iyi şekilde yaparım.” Diye konuştu.

Yılmaz; “Belediyeyi 2014 Sonrasına Hazır Hale Getirmeliyim”

Yaklaşık 2500 kişinin dolaylı ya da dolaysız olarak görev yaptığı bir kurumun amiri olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü;  “Bu belediyeyi 2014 yerel seçimlerinden sonra bu görevi yapabilecek bir kabiliyete ulaştırmak ve hazır hale getirmek durumundayım. Yani bu belediyenin görevlileri  2014 yerel seçimlerinden sonra başkan ben olayım ya da bir başkası olsun Vezirköprü’ye gittiğinde kendisini Amerika’ya gitmiş gibi hissetmemeli.  Tüm bu coğrafyada olan sorunların önceden tespit edilmesi lazım. Herkes ne yapacağını bilmeli, ne yapacağı ile ilgili bazı operasyonları şimdiden üstlenmeli hatta bazı protokolleri şimdiden yapmalı. Biz Vezirköprü’ye de diğer ilçelerimize de Samsun’dan hizmet ya da araç göndermeyeceğiz. Vezirköprü’ye ne yapılacaksa o hizmeti verecek düzeni orada kuracağız. Bir şantiye, bir ekip Vezirköprü’de yatıp, Vezirköprü’de kalkacak. Bazen bu konuda yanlış anlamalar oluyor diye söylüyorum. Vatandaşlarımız Samsun’dan ilçenin 50 km. uzağındaki köye hizmet mi olur diye sorabiliyor. Merak etmeyin bunların hepsini düşünüyor ve planlıyoruz.”

Samsunum-1 gemisiyle kenti denizden görme şansı bulan konuklar gezi sonrası Samsun’u gezdikten sonra Vezirköprü’ye döndüler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber