Ana Sayfa Eğitim YGS uyarısı: Okul önlerinde korna çalmayın

YGS uyarısı: Okul önlerinde korna çalmayın

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, pazar günü yapılacak Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili sürücüleri uyardı.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2013 Cuma 13:46
YGS uyarısı: Okul önlerinde korna çalmayın

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, pazar günü yapılacak Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili sürücüleri uyardı. Sınavın 1 milyon 837 bin öğrencinin geleceklerini ilgilendirmesi sebebiyle önemli olduğunu ifade eden Başkan Apaydın, sürücülerden saat 10.00 ile 12.00 arasında özellikle okul çevrelerinde korna çalmamalarını ve gürültü yapmamalarını istedi.

Sınav günü trafiğin sıkışık olabileceğine de dikkat çeken TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, çocuklarını sınava götürecek sürücülerin evlerinden erken çıkmalarını istedi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Başkan Apaydın, “Tüm şoför esnafından ve araç sürücülerinden sınav zamanı okul önlerinde ve yakınlarında müzik açmamaları, klakson ve korna çalmamaları öğrencilerimizin yararına olacaktır. Ayrıca, sınav yapılan yerlerin yakınlarında aynı şekilde sınav saatlerinde gürültü yapan çalışmaların durdurulması için tedbir alınması öğrencilerimizin, çocuklarımızın geleceği için çok önemli.” dedi.

“YOL YAPIM ÇALIŞMALARINA ARA VERİLSİN”

Yaz aylarıyla birlikte başlayan yol yapım çalışmalarına da dikkat çeken Apaydın, “Bilhassa havanın sıcak ve yağışın olmadığı günlerde yol yapım çalışmaları hızlanmaktadır. Pazar günü gençlerimizin hayatının en önemli günlerinden biridir. Bugün yol yapımı ve tadilatına ara verilmesini istiyoruz. Şoförlerimizi de Karayolları Genel Müdürlüğü danışma merkezinden yol durumunu öğrenmesini istiyoruz. Hepimiz gençlerimiz için daha tedbirli olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber