Ana Sayfa Sağlık Vücut geliştirirken karbonhidratların önemi

Vücut geliştirirken karbonhidratların önemi

Spor her insan için olmazsa olmaz aktivitelerden birisidir. Doğru bir şekilde yapılan bu aktivite ise sizi hedeflerinize ulaştırmayı başaracaktır.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2016 Salı 16:20
Vücut geliştirirken karbonhidratların önemi

Şehir yaşantısının getirmiş olduğu stres, günlük hayatta istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Hareketsiz kalmak, çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirse de bir takım fiziksel aktiviteler ile bu sorunların üstesinden gelmek son derece kolay. Vücudun ihtiyaç duyduğu bazı maddeleri temin edebilmek, hedeflerin daha kolay ulaşılabilmesini sağlayacaktır.

Glikojen, bu etken maddelerden bir tanesidir. Kas enerjisini tetikleyen glikojen, aynı zaman da yoğun egzersiz sonrasında kas yakımının önüne geçmektedir. Özellikle yoğun sportif faaliyetler sonrasında karşılaşılabilecek en büyük problem kas erimeleri ve kayıpları olacaktır.

Vitargo Carboloader kas erimelerini engelleyebileceğiniz doğru ürünlerden bir tanesidir. Seçkin sporcuların kas enerjisi ihtiyaçları için üretilen ve sıradan karbonhidratlara göre daha etkili sonuçlar veren Vitargo Carboloader, daha hızlı glikojen desteği sağladığı için tercih sebebi olmuştur. Nitekim sporcu sağlığı konusunra otoriter sayılan Stockholm Karolinka Institute’da yapılan klinik araştırmalar da Vitargo ürünlerinin sıradan sporcu içeceklerine göre çok daha hızlı glikojen desteği sağladığı kanıtlanmıştır. Bu ürün, karşılaştırılan ürünlere nazaran yüzde 130 daha hızlı sonuçlar vermiş ve mideyi terk ederek hızlı emilim sağlamaya sebep olmuştur. Kısacası Vitargo ile yüzde 70 daha hızlı glikojen takviyesi sağlaması ile de yorucu antrenmanlarınız sonrası ihtiyacınız olan enerjiyi vücudunuza geri verir. Kas yıkımını diğer karbonhidrat kaynaklarına göre yüzde 178 daha hızlı durduran Vitargo Carboloader enfes portakal aroması ile kullanımı oldukça kolay bir üründür.

FAYDALARI

Vitargo Carboloader ürünü hızlı emilimi ile dikkat çeker. Kolay sindirim sunan bu ürün, Yüksek Saflıkta Karbonhidrat barındırır. Bu üründe ayrıca 1 gr'ın Altında Şeker ve Yağ İçeriği bulunmaktadır. 

VİTARGO ÜRÜNLERİ

Swecarb tarafından İsveç’te kurulan bu Vitargo, karbonhidrat tozu üretiminde ciddi bir kategoride yer almaktadır. Dünyanın en iyi saf karbonhidrat tozlarını üretmek için çalışma yapan bu firma, sporcular için en iyi sonuçları getiren ürünleri tasarlamaktadır. Vitargo Birçok olimpiyat atleti, ve medikal uzmanının yanında dış görünüşünü, ve fiziksel kabiliyetlerini iyileştirmek isteyen binlerce insan tarafından tercih etmektedir. Dayanıklılığı esas alan çalışmalar, araştırmalarla kanıtlanmış formülleri içermektedir. 40’ın üzerinde satışı olan Vitargo, aynı zaman da bir çok üreticinin de ana hammadde kaynaklarını oluşturmaktadır. 2016 yılından itibaren ülkemizde 6 farklı ürünle hizmet sunan Vitargo, temel etken maddesi karbonhidrat olan ürünleri 2 kg ve 5 kiloluk kutularda müşterilere sunmaktadır.  Vitargo ürünleri, dayanıklılık gerektiren spor dallarında kullanılmaktadır.

Vitargo ürünleri ciddi kazanımlar elde etmenize olanak tanıyor. Bunlar arasında en belirgin olanı ihtiyaç duyulan enerjiyi karşılaması olarak yorumlanabilir. Birbirinden özel ürünler sayesinde yoğun geçen spor faaliyetlerinde enerji ihtiyaçlarınızı tamamen karşılayacak, kas erimesi gibi sorunların önüne geçerek güzel bir fiziksel aktivite gerçekleştireceksiniz. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Zihni şahin tanıtım toplantısı
Bu habere de bakabilirsiniz

UZM. DR. AKÇA: KALABALIK ORTAMLARDAN KAÇININ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık