Ana Sayfa Samsunhaber VALİ KAYMAK: POLİSLERİMİZ HER ZAMAN HUKUK ÇERÇEVESİNDE...

VALİ KAYMAK: POLİSLERİMİZ HER ZAMAN HUKUK ÇERÇEVESİNDE...

Samsun Valisi Osman Kaymak, 10 Nisan Polis Haftası kapsamında bir kutlama mesajı yayımladı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2018 Pazartesi 14:23
VALİ KAYMAK: POLİSLERİMİZ HER ZAMAN HUKUK ÇERÇEVESİNDE...

Vali Kaymak mesjında şunları kaydetti: ''Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde 173 yıldır çalışmaktadır.

Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Halkımızın duyduğu bu güveni devam ettirmek tüm polislerimizin öncelikli görevi olmalıdır.

İlimizin huzurunu ve güvenliğini sağlamak için çaba sarf eden Emniyet Teşkilatı mensubu polislerimiz, vatandaş odaklı hizmet anlayışını benimseyerek, vatandaşımızın huzurlu, mutlu ve güvenli bir şehirde yaşaması için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

Samsun’un huzurlu bir şehir olmasında emniyet gücümüzün takdire şayan çabaları olduğu kadar, vatandaşımızın da sağduyulu ve işbirliği içerisinde olmasının büyük katkısı vardır.

Emniyet Teşkilatımızın sorumluluğu vatandaşın huzurunu ve mutluluğunu sağlamaktır. Samsun’da emniyet teşkilatı mensubu polislerimiz her zaman hukuk çerçevesinde vatandaşını seven ve sayan hizmet anlayışı içerisinde olacaktır.

Bu onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek Samsun’un güven ve huzur şehri olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan tüm emniyet mensuplarına teşekkürlerimi sunarım.

10 Nisan 1845’te kurulan Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 173. yıldönümü dolayısıyla şehit olan polislerimizi rahmetle, gazi polislerimizi ise minnetle anıyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan Polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.''

    YORUMLAR
    Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
    Bu Kategorideki Diğer Haberler