Ana Sayfa Eğitim Vali Aksoy, eğitimcileri ödüllendirdi

Vali Aksoy, eğitimcileri ödüllendirdi

Samsun Valiliği, 2011-2012 eğitim, öğretim yılında il genelinde ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı çalışmalar gerçekleştiren yönetici ve öğretmenleri ödüllendirdi.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2013 Cumartesi 01:14
Vali Aksoy, eğitimcileri ödüllendirdi

Samsun Valiliği, 2011-2012 eğitim, öğretim yılında il genelinde ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı çalışmalar gerçekleştiren yönetici ve öğretmenleri ödüllendirdi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştiren ödül töreninde, ilk olarak başarılı çalışmalara imza atarak okullarının adını il dışında duyurmayı başararak, diğer okullara iyi örnek olan projelerin tanıtım slaytı izlendi. Daha sonra kürsüye çıkan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “marifet, iltifada tabidir” sözünden alıntı yaparak, kişilerin başarılarının takdir edildiği ve karşılığı verildiği müddetçe, daha iyi sonuçların elde edildiğini ve başarıların devamının sağlandığını söyledi.

Vali Aksoy, bu nedenle başarılı eğitimcilerin ödüllendirilmesi gerektiği kanaatini taşıdığı için bu törenin düzenlenmesini kendisinin istediğini kaydetti. Aksoy, “Bu nedenle yapılan detaylı çalışmalar sonucunda başarılı olmuş 7 okulumuzun yönetici ve öğretmenlerimizi ödüllendirmek için bugün buradayız. Eğitim anlamında, Samsun’da istenilen seviyede henüz değiliz. Bunun için çalışmalar ve yeni projeler ortaya koyacağız. Burada ödüle layık görülen okullarımıza baktığımızda, il merkezinde her türlü olanağa sahip okullardan ziyade, ilçelerimizin uzak yerlerindeki okulların başarılı olması, her şartta başarmanın, istemekle mümkün olduğunu bize gösteriyor. Alaçam, Asarcık, Vezirköprü gibi ilçelerimizde bu başarılar yakalanabiliyorsa diğer ilçelerde de bunların olabileceğini düşünüyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, alanlarında başarı elde eden 34 eğitimciye başarı belgelerini Vali Aksoy verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber