Ana Sayfa Güncel Uzağa daha az ücret ödenecek taksi dönemi başlayacak

Uzağa daha az ücret ödenecek taksi dönemi başlayacak

Samsun'da vatandaşların rahat taksi kullanımını temin etmek amacıyla daha fazla yol gittikçe daha az ücret ödenen taksimetreli taksiler yollarda olacak.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2013 Perşembe 18:59
Uzağa daha az ücret ödenecek taksi dönemi başlayacak

Samsun'da vatandaşların rahat taksi kullanımını temin etmek amacıyla daha fazla yol gittikçe daha az ücret ödenen taksimetreli taksiler yollarda olacak. Türkiye'de bir ilk niteliği taşıyan projeyle; Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ile birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da yakından ilgileniyor.

Büyükşehir Durak Taksileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Atilla Keleş yaptığı açıklamada, vatandaşlara taksiyi sevdirmek için taksimetrenin yol gittikçe az para yazdığı bir bir proje üzerinde çalıştıklarını söyledi. Projenin ön hazırlık çalışmalarına 2010 yılında başladıklarını söyleyen Keleş “ Bu düşüncemizi Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanımız Fevzi Apaydın ile paylaştık. Kendisi elektrik -elektronik ve makine mühendislerinden oluşan bir çalışma grubu oluşturdu ve çalışmalara başladı. Ancak projenin bazı araçlara uymaması konusunda bir çekince var. Bu yönde çalışmalar devam ediyor. Bize ulaşan bilgilere göre Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'da konuya sıcak bakıyor ve yakından ilgileniyor." dedi.

Projenin Türkiye’de ilk kez Samsun’da uygulanmasının planlandığını açıklayan Keleş “İnsanlara taksiyi sevdirmek için bu projeyi hazırladık. Bu projemizi büyükşehirlerdeki taksici arkadaşlarımızda paylaştık. Kendileri çok olumlu tepkiler verdi. İnşallah en kısa zamanda bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz “diye konuştu.

"DURAKSIZ TAKSİ KALMAYACAK "

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışma ile taksi durak yerlerine yeni düzenleme getirildiğini söyleyen Başkan Keleş şunları kaydetti; “ Büyükşehir Belediyemiz geçtiğimiz günlerde 9 taksi durağı ihalesini gerçekleştirdi ve söz konusu ihalelere ilçelerden taksicilerin katılmasına izin vermeyerek büyükşehirlerde hayata geçirilen örnek bir uygulamaya imza attı. Büyükşehir Belediyesi’ne taksiciler olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bunun yanı sıra yayımlanan bir genelge ile 5 aracın altındaki taksi durakları birleştiriliyor. Bu çalışmalar duraksız taksi kalmayınca kadar devam edecek. Bu yöndeki çalışmalarda sıkıntısız bir şekilde sürdürülüyor. “

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber