Ana Sayfa Samsunhaber ÜRDÜN’DE ARAPÇA ÖĞRENEN ÖĞRENCİLER DÖNÜŞ YAPTI

ÜRDÜN’DE ARAPÇA ÖĞRENEN ÖĞRENCİLER DÖNÜŞ YAPTI

Arapça öğrenmek için 2,5 aydır Ürdün'de olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, dil eğitimini tamamlamalarının ardından dönüş yaptı.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2016 Salı 16:31
ÜRDÜN’DE ARAPÇA ÖĞRENEN ÖĞRENCİLER DÖNÜŞ YAPTI

Öğrenciler, Samsun'a gelmelerinin hemen ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti.

Atakum İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve velilerin destekleriyle dil öğrenmek üzere 2,5 aydır Ürdün’de olan öğrenciler Samsun'a döndü.

Yurda ayak basar basmaz Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret eden öğrencilere Yılmaz, Arapça'yı tam anlamıyla konuşup konuşamadıklarını sordu.

"ÜRDÜN’DE ARAPÇA ÖĞRENMEK BÜYÜK AVANTAJ"

Sizi test edeceğim diyerek öğrencilere şaka da yapan Başkan Yılmaz, "Ürdün'e gidip yerinde dil eğitimi almak sizler için gerçekten güzel bir avantaj oldu. Zaten Arapça biliyorsunuz ama ana diliniz gibi Arapça konuşabilmek adına 2,5 aylık bir eğitimi güzel bir şekilde değerlendirdiğinizi umuyorum." dedi.

ÜRDÜNLÜ ÖĞRENCİLER DE SAMSUN'A GELİYOR

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zaim Köseoğlu ve öğrenciler de Başkan Yılmaz’ın Ürdün’deki eğitimlerine destek olmak için kurdukları temasların kendilerine büyük katkı sağladığını belirterek, Yılmaz'a teşekkür etti.

 Köseoğlu ayrıca, Ürdün'deki kardeş okullarının Samsun'u ziyaret edeceklerini ve Ürdünlü öğrencilerin de Samsun'da yaz kampı geçireceklerini de sözlerine ekledi.

Ziyaretin sonunda Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zaim Köseoğlu Yılmaz'a Ürdün'den getirdikleri plaketi takdim ederken, Yılmaz'da öğrencilere eşarp ve tişört hediye etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık