Ana Sayfa Samsunhaber ÜNİFORMALI SAHTE POLİS VE ASKER UYARISI

ÜNİFORMALI SAHTE POLİS VE ASKER UYARISI

CHP Samsun İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz, darbe girişiminin ardından bazı dolandırıcıların polis ve asker üniforması giyip vatandaşların evlerine giderek veya vatandaşları telefonla arayarak “isimlerinin terör örgütü ile bağlantısının tespit edildiği” gibi yalan beyanlarla kandırarak dolandırmaya çalıştığını söyledi.

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2016 Perşembe 17:10
ÜNİFORMALI SAHTE POLİS VE ASKER UYARISI

CHP Samsun İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz,  darbe girişiminin ardından  bazı dolandırıcıların polis ve asker üniforması giyip vatandaşların evlerine giderek veya  vatandaşları telefonla arayarak “isimlerinin terör örgütü ile bağlantısının tespit edildiği” gibi yalan beyanlarla kandırarak dolandırmaya çalıştığını söyledi.  

İl Başkanı  Akcagöz olayla ilgili şu yazılı açıklamada bulundu:

“15 Temmuz darbe girişimi sonrası bazı dolandırıcıların polis ve asker üniforması giyip vatandaşların evlerine gittiği, vatandaşlarımızı telefonla arayarak isimlerinin Fetö ile bağlantısının tespit edildiğinin söylenilerek dolandırılmak istenildikleri yönünde bilgiler almaktayız . Samsunlu hemşehrilerimiz, bunlara asla itibar etmemelidir.

İletişim yoluyla dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmakta olup, vatandaşlarımızın böyle bir dolandırıcılık olayı ile karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde hemen 155 polis imdat hattını aramaları, asayişin sağlanmasına katkı sağlayacağı gibi, toplumun yararına olacaktır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler