Ana Sayfa Güncel TÜTEV, Kimse Yok Mu ile 420 battaniye gönderdi

TÜTEV, Kimse Yok Mu ile 420 battaniye gönderdi

TÜTEV Samsun Şubesi, Kimse Yok Mu Derneği'nin Suriye için başlattığı '1 Ekmek 1 Battaniye' kampanyasına 420 battaniyeyle destek verdi

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2013 Perşembe 17:23
TÜTEV, Kimse Yok Mu ile 420 battaniye gönderdi

TÜTEV Samsun Şubesi, Kimse Yok Mu Derneği'nin Suriye için başlattığı '1 Ekmek 1 Battaniye' kampanyasına 420 battaniyeyle destek verdi

Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şubesi'nin iç savaş nedeniyle zor günler geçiren Suriyelilere göndereceği 2'inci TIR'ın hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Samsun Şubesi, Suriye için toplandığı 420 battaniyeyi Kimse Yok Mu Derneği'ne teslim etti.

İKİNCİ TIRA HAZIRLIK

TÜTEV Samsun Şube Başkanı Dursun Aksoy, "Üyelerimiz arasında topladığımız battaniyeleri Kimse Yok Mu Derneği'ne teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah 2'inci tırda yola çıkıp battaniyeler ihtiyaç sahiplerine ulaşacaktır. Biz tır çıkana kadar battaniyeleri toplamaya devam edeceğiz. Oradaki kardeşlerimizin sorunu hepimizin sorunu, onların mutluluğu hepimizin mutluluğudur" dedi.

BÖLGEYE YARDIMLAR SÜRECEK
Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şube Müdürü Cemil Başbay ise, Suriye'de yaşanan iç savaşın ardından derneğin '1 Ekmek 1 Battaniye Kampanyası'na Samsunluların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, "Geçtiğimiz günlerde gıda, giyim ve battaniyeden oluşan tırımızı doğrudan Suriye'ye ulaşması için yola çıkardık. Şimdi de 2'inci TIR'ımızın hazırlıklarını yapıyoruz. Bunu da kısa süre içerisinde göndereceğiz. Yardımseverliği ile öne çıkan Samsun, Suriye konusunda da üzerine düşeni yaptı. Siz gibi duyarlı sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerimiz sayesinde bölgeye yardımlarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber