Ana Sayfa Güncel 'Trafikte kurallara uymamak cinayettir'

'Trafikte kurallara uymamak cinayettir'

Samsun Çarşamba Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne bağlı çalışan şoförlere Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Amiri Komiser Yardımcısı Adem Keskin tarafından seminer verildi.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2013 Salı 16:16
'Trafikte kurallara uymamak cinayettir'

Samsun Çarşamba Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne bağlı çalışan şoförlere Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Amiri Komiser Yardımcısı Adem Keskin tarafından seminer verildi. Keskin, trafikte kurallara uyulmamasının cinayet olduğunu vurguladı.

Çarşamba Samsun arasındaki karayolunda her gün günde 100 otobüs ile 6 bin yolcu taşıyan 200 şoföre derneğin toplantı salonunda slayt eşliğinde bilgiler veren İlçe Trafik Amiri Keskin, otobüs sürücülerine trafik işaretlerini ve ayrıcalıklı hallerde neler yapılması gerektiğini anlattı. Özellikle cep telefonuyla seyir halinde konuşurken tehlikelere dikkat çeken trafik amiri Avrupa’da yapılan bir araştırmayı örnek göstererek, “İngiltere’de yapılan bir bilimsel çalışma sonucunda, saatte 110 kilometre hızla giden bir araç sürücüsünün, aniden durması gerektiğinde, tehlikenin algılanması ve fren pedalına basıncaya kadar aracın aldığı mesafenin; normal durumda 31 metre, kulaklıklı (kitli) cep telefonu ile konuşuyorsa 39 metre, cep telefonunu elinde tutarak konuşuyorsa 45 metre olduğu tespit edilmiştir.” dedi.

Hızlı araç kullanmanın cezalar bir tarafa önce sürücünün kendi yaşamını, sonrada emanet olan yolcularına karşı açık bir cinayet olduğunu belirten Keskin diğer hususlarda şoförlerin sorularını cevaplayarak semineri tamamladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber