Ana Sayfa Yurt Toroslar'da toplu iş sözleşmesi sevinci

Toroslar'da toplu iş sözleşmesi sevinci

Mersin merkez Toroslar Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında 140 işçinin haklarının iyileştirilmesini sağlayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 21:22
Toroslar'da toplu iş sözleşmesi sevinci

MERSİN (CİHAN)- Mersin merkez Toroslar Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında 140 işçinin haklarının iyileştirilmesini sağlayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yapılan sözleşme ile belediye personelinin maaşlarına 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere günlük yevmiyelerine 13,5 ile 17.5 TL arasında, sosyal haklarına da yüzde 10 oranlarında zam yapıldı. Bu zamla birlikte en düşük işçi maaşı 2 bin 167 lira oldu.
Toroslar Belediyesi Proje Müdürlüğü'nde gerçekleşen imza törenine; Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Belediye- İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Ali Sönmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Müdürleri ile belediye personeli katıldı.

İmza töreni öncesi konuşan Belediye- İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Ali Sönmez, toplu iş sözleşmesinin sonuçlanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya teşekkür etti. Sönmez, "Görüşmelerimiz sonuçlandı. Her yıl olduğu gibi sözleşmemize gösterdiği duyarlılığından dolayı Belediye Başkanımız Hamit Tuna'ya teşekkür ediyorum. Toplu sözleşmenin Mersin'e, Toroslar'a ve belediye işçisine hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise personeline günün şartlarında ve belediyenin imkanlarını göz önünde bulundurarak en iyi zammı verdiklerini söyledi.
Belediye personelinin yaptığı başarılı çalışmalar ve katkılarıyla Toroslar'ın bir değişim atağına uğradığını ve çekim merkezi haline geldiğini belirten Tuna, amaçlarının personelin ekonomik anlamda yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Belediye-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Ali Sönmez sözleşmeyi akit altına alırken, arkadaşları adına söz alan bir belediye işçisi de Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya teşekkür ederek, çiçek takdim etti CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber