Ana Sayfa Ekonomi Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasına kavuşacak

Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasına kavuşacak

Samsun Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, yeni belediye hizmet binası inşaatı için 16 Mayıs günü ihale düzenleneceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 16:56
Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasına kavuşacak

SAMSUN (CİHAN)- Samsun Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, yeni belediye hizmet binası inşaatı için 16 Mayıs günü ihale düzenleneceğini açıkladı.

Cihan Haber Ajansı'na(Cihan)konuşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, yeni yapacakları belediye hizmet binası projesi hakkında bilgi verdi. Başkanı Hayati Tekin, " Temeli ihaleden bir ay sonra atarız. Biz inşaat alanında bu hafta sonu çalışmalara başlıyoruz. İhale şartnamesine göre yeni hizmet binasının 18 ayda anahtar teslimi yapılacak "dedi.

Tekkeköy Belediyesi'nin yeni hizmet binasına ilçenin tarihi özelliklerinin motiflerle ve resimlerle yansıtılacağını açıklayan Belediye Başkanı Tekin, " Yeni hizmet binamızın üzerinde sürekli dönen bir dünya küresi ve elinde mızrak olan ilk insan motifi yer alacak. Belediye meclis salonlarının ve sosyal hizmet alanlarının olduğu kısmın üzerinde kubbeli bir çatı örtüsü olacak. Tekkeköy'ün sahip olduğu tarihi özellikleri belediyemizin yeni hizmet binasında kullanarak ilçenin tarihi yapısını vurgulamak istedik. Biz binanın daha yüksek olarak projelendirdik ancak daha sonra projede tadilat yapmak durumunda kaldık. Yeni hizmet binamız bizim için amiral bir projedir. Yapılacak yeni hizmet binası ilçenin tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde önümüzdeki 50 yıla hizmet verecek şekilde tasarlandı ve planlandı. Ayrıca Tekkeköy Belediyesi'nin dağınık yerlerdeki hizmet birimleri de yeni bina ile aynı çatı altında toplanacak. Akıllı bir binada hep birlikte daha güzel hizmetler yapacağız." diye konuştu.

TEKKEKÖY MAĞARALARINDA SONA YAKLAŞILDI

Öte yandan tarihte Karadeniz bölgesinde tespit edilmiş ilk insan yerleşim yerlerinin bulunduğu Tekkeköy mağaraları ile ilgili sürdürülen çalışmalar hakkında da bilgi veren Tekin şunları söyledi; "Tekkeköy mağaraları bitmek üzere. Arkeoloji vadisi ismini verdiğimiz mekanda yoğun bir çalışmamız var. Oranın piknik sahası 10 gün sonra hizmete girecek. Diğer turizm, kafeterya ve müzenin bulunduğu alan 2 ay sonra bitecek. Yoğun bir proje ve çalışma sonucunda güzel bir ortam yarattığımıza inanıyorum. Mutlu sona doğru yaklaşılıyor."CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber