Ana Sayfa Yurt TBMM Başkanı Çiçek'e civil ve göğermiş peynir ikram edildi

TBMM Başkanı Çiçek'e civil ve göğermiş peynir ikram edildi

Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen '2. Erzurum Tanıtım Günleri'nde Erzurum Ticaret Borsası (ETB) tanıtım standını ziyaret eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e, Borsa Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu tarafından civil ve göğermiş peynir ikram edildi.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 17:23
TBMM Başkanı Çiçek'e civil ve göğermiş peynir ikram edildi

ERZURUM (CİHAN)- Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen '2. Erzurum Tanıtım Günleri'nde Erzurum Ticaret Borsası (ETB) tanıtım standını ziyaret eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e, Borsa Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu tarafından civil ve göğermiş peynir ikram edildi.

Erzurum Tanıtım Günleri'nde, coğrafi işareti ETB'ye ait olan meşhur civil peyniri ve göğermiş peynirin tanıtımı katılımcıların ilgisini çekti. ETB standı önünde uzun kuyruk oluşturan vatandaşlar, civil ile göğermiş peynirinin tadına bakmak için izdihama neden oldu.

Erzurum'a özgü ürünlerin büyük bir beğeni ile sergilendiği tanıtım günleri programında ,TBMM Başkanı Cemil Çiçek de ETB'nin standına gelerek civil ve göğermiş peynirin tadına baktı. ETB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu ile bir süre sohbet eden Meclis Başkanı Çiçek, Erzurum'a özgü ürünlerin her platformda başarı ile tanıtıldığını söyledi. Borsanın, geçen yıl Ankara'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de katılımıyla gerçekleştirilen 'Erzurum Sofrası'na oturduğunu da belirten Çiçek, "Erzurum'un tescilli peynirlerini başarı ile tanıtıyorsunuz, tebrikler." dedi.

ETB Yönetim kurulu Başkanı Hınıslıoğlu, Erzurum'a özgü ürünler olan civil peynir ve göğermiş peynirin tanıtımı için çok sayıda ulusal program ve fuara katıldıklarını dile getirerek, "Elimizde çok önemli bir potansiyel ve Erzurum adına çok güzel bir değer var. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek, Erzurum adına katma değere çevirmek için tanıtım organizasyonlarını çok önemsiyoruz. Bunu yaparken de son derece profesyonel bir tanıtım yapıyoruz. Gerek kurduğumuz standımız ve gerekse tanıtım yöntemiyle örnek bir adım attık. Bölgesel değerleri, özgün yiyecek ve eserleriyle Erzurum birçok ile kısmet olmayacak kadar bir zenginliğe sahip. Bize düşen, bunu en iyi şekilde tanıtmaktır." şeklinde konuştu.
CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber