Ana Sayfa Ekonomi Sunulan 38 tarım projesi hibe almaya hak kazandı

Sunulan 38 tarım projesi hibe almaya hak kazandı

Samsun'da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında, ekonomik yatırımlarda uygun değerlendirilen projelerin tamamı hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandı.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2013 Cuma 12:51
Sunulan 38 tarım projesi hibe almaya hak kazandı

Samsun'da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında, ekonomik yatırımlarda uygun değerlendirilen projelerin tamamı hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandı.
Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Ekonomik Yatırımlar 7. Etap için yapılan 38 başvurudan İl Proje Değerlendirme Komisyonunda uygun olarak değerlendirilerek Bakanlığımıza sunulan 36 projenin tamamının destekleme kapsamına alındığını belirtti.
İl Müdürü Güven yaptığı açıklamada; 7. Etap için değerlendirmede uygun bulunan 36 projenin tamamının destekleme kapsamına alınmasının Samsun tarımı için çok önemli ve bir ilk olduğunu belirterek, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan 36 projenin toplam proje tutarının 22 milyon 631 bin TL ve talep edilen hibe miktarının ise 9 milyon 656 bin 455 TL olduğunu söyledi.
Samsun tarımına önemli katkılar sağlayan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Ekonomik Yatırımlar kapsamında, İlimizde bugüne kadar toplam 93 proje program kapsamına alınmış ve tamamlanmıştır. Tamamlanan bu projelerin 36 milyon 324 bin 600 TL toplam proje tutarına karşılık 17milyon 310 bin 712 TL hibe desteği ödemesi yapılmıştır.
Hibe sözleşmesi aşamasında verilmesi gereken belgeler: Aşağıdaki belgeler hibe sözleşmesi imzalanmadan önce il müdürlüğüne verilmelidir. Bu belgeleri vermeyen başvuru sahipleri ile hibe sözleşmesi imzalanmaz. a. Teminat mektubu veya nakit teminatın dekontu b. Yeni tesis başvurularında, yatırım yeri imar planı/mevzii imar planı c. ÇED raporu veya muafiyet belgesi d. Tatbikat projesi (Avan projeyle başvuranlar için) e. SGK ve Vergi borcu olmadığına dair belgeler f. Yatırım yerinin ipotekli, şerhli, icralı ve mahkemelik olmadığına dair güncellenmiş belge
Hibe sözleşmesinden sonra verilmesi gereken belgeler: Yeni tesis başvuruları için yapı/inşaat ruhsatı en geç ilk inşaat ödeme talebiyle birlikte verilmelidir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber