Ana Sayfa Dünya Sri Lanka'daki heyelan ve sellerde, 92 cansız bedene ulaşıldı

Sri Lanka'daki heyelan ve sellerde, 92 cansız bedene ulaşıldı

Sri Lanka'da 500 bin kişinin olumsuz etkilendiği heyelan ve sellerde, bulunan cansız beden sayısının 92'ye ulaştığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2016 Pazartesi 11:06
Sri Lanka'daki heyelan ve sellerde, 92 cansız bedene ulaşıldı

Sri Lanka'da 500 bin kişinin olumsuz etkilendiği heyelan ve sellerde, bulunan cansız beden sayısının 92'ye ulaştığı bildirildi. 

Afet Yönetim Merkezi'nden yapılan açıklamada, Sabaragamuwa ilinin Kegalle ilçesindeki Aranayaka kasabasında şiddetli rüzgar ve yağmur nedeniyle meydana gelen heyelanlar sonucu toprak altında kalan bölgelerdeki arama kurtarma çalışmalarında, şu ana kadar ulaşılan cansız beden sayısının ise 57'ye ulaştığı belirtildi.

Ülke genelinde ulaşılan cesed sayısının ise 92 olduğu ifade edildi. Sri Lanka ordusu hala toprak altında olan 135 kişiyi arama çalışmalarına devam edildiğini duyurdu.

Sel ve heyelan tehlikesi bulunan bölgelerde, halkın tahliye edilmesini sağlayacak ekipler hazırda bekletiliyor. Toplam 500 bin kişinin olumsuz etkilendiği Sri Lanka'da, 250 bin kişinin ise geçici barınaklarda kaldığı ifade edildi.

Birleşmiş Milletler İnsani Koordinasyon Ofisi'nin (OCHA) yayınladığı raporda da içme sularının zarar gördüğü veya yok olduğu, dolayısıyla bölge halkının da hastalıklara yakalanma riskiyle karşı karşıya kaldığına dikkat çekildi. Yetkililer yaptığı açıklamada ise sel sularının çekildiğinde bulaşıcı hastalıkların baş gösterme tehlikesine karşı bölgelere tıbbi yardımların ulaştırılmaya başlandığı aktarıldı.

Öte yandan, Meteoroloji Dairesi'nden yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde kuvvetli rüzgarların kıyı bölgelerinde etkili olacağı bildirildi.

cihan

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık