Ana Sayfa Spor SPOR SPİKERİ ARIKAN’DAN SAMSUNSPOR YORUMU

SPOR SPİKERİ ARIKAN’DAN SAMSUNSPOR YORUMU

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hukuk Fakültesi ile İletişim Fakültesi Hukuki Araştırmalar Topluluğu tarafından ortaklaşa düzenlenen söyleşiye TRT’nin spor spikerlerinden Erdoğan Arıkan konuk olarak katıldı.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2016 Salı 19:52
SPOR SPİKERİ ARIKAN’DAN SAMSUNSPOR YORUMU

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hukuk Fakültesi ile İletişim Fakültesi Hukuki Araştırmalar Topluluğu tarafından ortaklaşa düzenlenen söyleşiye TRT’nin spor spikerlerinden Erdoğan Arıkan konuk olarak katıldı.

“Samsunspor’un 90’lı yıllara dönmesini arzu ediyorum”
Samsun’un kendisi için yerinin ayrı olduğunu kaydeden Erdoğan Arıkan, “Samsun benim anılarımın olduğu yerdir. Kariyerimin ilk başlarında Samsun’a çok sık geldim. Belki de bu şehri kadar sevmemin nedeni de budur.” şeklinde konuştu.

Samsunspor’un 1990’lardaki eski günlerine dönmesi için de temennide bulunan Arıkan, Samsunspor taraftarının da kendisi için ayrı bir yere sahip olduğunu belirtti.
Söyleşinin sonunda Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar tarafından TRT spor spikeri Erdoğan Arıkan’a tablo hediye etti.

 “Mesleğim sayesinde 70 ülkeye gittim”

Söyleşide mesleğe yönelik deneyimlerini ve bilgilerini katılımcılarla paylaşan Erdoğan Arıkan, “Üniversiteden mezun olduktan sonra boya pazarlama işinde çalışmaya başladım. Arkadaşlarımın tavsiyesiyle girdiğim TRT spikerlik sınavını kazanamayıp yedek listeyi girmeyi başarabildim. Bu süreçte yedek listeden kadroya girerek Diyarbakır’da TRT spikeri olarak mesleğe adım attım. Üç sene içinde diksiyon ve konuşma dersleri aldım ve TRT’nin spor spikeri sınavını kazanarak 1993 yılında spor sektörüne geçtim. Bu anlamda 1993 yılının spor spikerliğine adım atmamda hayatımın dönüm noktası olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Arıkan, spor spikerliği sayesinde yaklaşık 70 ülkeye gidip, 5 Dünya Kupasını ve 4 Avrupa Kupasını yerinde anlattığını belirterek bu duyguyu her insanın tatması gerektiğini söyledi.

Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi ayrımına dikkat çeken Arıkan, Hukuk Fakültesi’nden mezun olan bir kişinin spikerlik, muhabirlik ya da gazetecilik mesleğini rahatça yapabileceğini ifade ederek, ”İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra iş bulma zorluğu yüzünden insanlar medya sektörüne pek sıcak bakmıyor. Ancak iletişim alanı çok geniş bir sektör. Bu iyi değerlendirilirse insanlar farklı konumlara gelebiliyor.” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

5 BİN KADIN İÇİN HAREKETLİ BİR YAŞAM BAŞLIYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık