Ana Sayfa Samsunhaber SİVİL HAVACILIK Y0 MEZUNLARINI UĞURLADI

SİVİL HAVACILIK Y0 MEZUNLARINI UĞURLADI

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu ikinci dönem mezunlarını verdi.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2016 Cuma 16:22
SİVİL HAVACILIK Y0 MEZUNLARINI UĞURLADI

 Ballıca Kampüsü'nde yer alan Yüksekokulun, Konferans Salonunda yapılan mezuniyet töreninde, 45 öğrenci mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.

Törenin açılış konuşmasını dönem birincisi Seyfettin Urhan yaptı. Urhan'nın ailesine ve akademisyenlere, verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ettiği konuşmasının ardından, sivil havacılık şirket yöneticileri konuştu.

Çelebi Anonim Şirketi Samsun Müdürü Bünyamin Kaya, Yüksekokula verdikleri desteğin 2017'de artarak devam edeceğini belirtirken Samsun Hava Limanı Meydan Müdürü Hamit Anıl, "Siz gençlerin aramıza katılması bize güç ve onur kazandıracak." dedi.

 Sivil Havacılık Yüksekokulunun diploma için değil, havacılık sevgisinin bir sonucu olarak ortaya çıktığını ifade eden Rektör Yardımcısı ve Okul Müdürü Ferşat Kolbakır, dünyada ve Türkiye'de hızla gelişen havacılık sektörüne eleman yetiştirmek ve sektörün gelişmesine katkı sunmak istediklerini söyledi.

Kolbakır, "Bir defa tohumu ektik. Tohum fidan oldu. Artık ağaç olacağımız ve meyvelerini toplayacağımız bir durum ortaya çıkıyor." diye konuştu. Kolbakır, A'dan Z'ye okula katkısı olanlara teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

 Konuşmaların ardından okul birincisi Seyfettin Urhan'a 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen, okul ikincisi Abdullah Tirgil'e Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, okul üçüncüsü Oben Yücel'e Rektör Yardımcısı Ferşat Kolbakır başarı belgesi verdi. Ayrıca Başkan Osman Topaloğlu, birinci, ikinci ve üçüncüye hediye takdim etti.

 Akademisyenlerin elinden mezuniyet belgelerini alan öğrencilerin, yüksekokulun bahçesine inerek keplerini havaya fırlatmasıyla tören sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık