Ana Sayfa Güncel Şehit Başsavcı ve Ozan'ın adları parklara verilecek

Şehit Başsavcı ve Ozan'ın adları parklara verilecek

İlkadım Belediye Meclisi hain saldırı sonucu şehit edilen Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun ve Samsunlu Halk Ozanı Aşık Kemali Bülbül’ün adlarının yeni yapılan parklarda yaşatacak.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2013 Cuma 14:14
Şehit Başsavcı ve Ozan'ın adları parklara verilecek

SAMSUN- İlkadım Belediye Meclisi  hain saldırı sonucu şehit edilen Cumhuriyet Başsavacısı Murat Uzun ve Samsunlu Halk Ozanı Aşık Kemali Bülbül’ün adlarının yeni yapılan parklarda yaşatacak.

İlkadım Belediyesi Mayıs ayı 11.birleşimine ait 7 gündem maddesinin  görüşüldüğü meclis toplantısı, İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş’ın yönetiminde gerçekleştirildi.Meclis toplantısında  gündem maddelerinin sırasıyla Plan bütçe, Çevre Hukuk ve İmar komisyonlarına sevk edildiği meclis toplantısına Tunceli ili Ovacık ilçesinde Cumhuriyet Başsavacısı olarak görev yaparken şehit edilen Murat Uzun’nun  adının verileceği Fevzi Çakmak Mahallesinde 9751 ada’da 2.800 m2 alanda yapımı tamamlanan parka adının verilmesi ,akabinde ek gündem maddesi olarak meclise taşınan Samsunlu Halk Ozanı Aşık Kemali Bülbül evinin yanında bulunan üçgen konumundaki boş yere park yapımı ve adının verilmesi için görüşülen meclis gündemi oy çokluğu ile Çevre Hukuk komisyonuna sevk edildi.

DEMİRTAŞ ADLARINI YENİ PARKLARIMIZDA YAŞATACAĞIZ.

Gündem maddesi hakkında konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Hain bir saldırı sonucu şehit olan Başsavcımızın ve Yazdığı şiir ve yayınladığı kitaplarla Türk edebiyatında önemli bir yere sahip olan Aşık Kemali Bülbül'ün anısının sonsuza kadar yaşatılması için yeni yapılan parkımıza ismini vermeyi uygun bulduk. Acıları hâla ilk günkü gibi olsa da hatırasının yaşatılacak olması en büyük tesellimizdir”  dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber