Ana Sayfa Güncel Şehit babası, oğlunun anısına sürekli fidan dikiyor

Şehit babası, oğlunun anısına sürekli fidan dikiyor

Samsun’un Çarşamba ilçesinde yaşayan emekli Mustafa Altıkatoğlu, 14 yıl önce Bitlis’in Tatvan ilçesinde şehit olan oğlu Hakan Altıkatoğlu’nun anısına her fırsatta fidan dikiyor.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2013 Çarşamba 17:52
Şehit babası, oğlunun anısına sürekli fidan dikiyor

Samsun’un Çarşamba ilçesinde yaşayan emekli Mustafa Altıkatoğlu, 14 yıl önce Bitlis’in Tatvan ilçesinde şehit olan oğlu Hakan Altıkatoğlu’nun anısına her fırsatta fidan dikiyor. Bugüne kadar bin 100'ün üzerinde fidan diktiğini belirten Altıkatoğlu, oğlunun yanısıra tarihe damgasını vuran olaylar ve kişiler anısına da diktiğini belirtti.


İlk olarak teröristbaşının yakalanması şerefine, Samsun’un Ayvacık ilçesi Sahil köyüne 700 adet fidan diktiğini söyleyen şehit babası Altıkatoğlu, "Çarşamba'da ihtiyaç sahiplerine ücretsiz bakan rahmetli Dr. Kemal Güney’in anısına 100, Sahil köyü mezarlığına oğlum için verilen 600 lira ile 150, çevre köylere 300, yine oğlumun anısına köyümüze 40, Çarşambalı Yıldıray Çınar anısına Ayvacık Suat Uğurlu Barajı çevresine 150, Sahil Köyü İlkokulu bahçesine 40 adet çam fidanı diktim.” dedi. Ağaçların ülkenin can damarı olduğunu vurgulayan Mustafa Altıkatoğlu, "Köyümüz ve kasabamız için yapılabilecek en önemli çalışmalarından biri de fidan dikerek çevremizi güzelleştirmektir. Şehit kanlarıyla yoğrulan bu cennet vatanın topraklarını, fidan dikerek daha da güzelleştirmiş oluyoruz. Ağaç bir fabrika gibidir, topraktan aldığı besinlerle yaprak, çiçek ve meyve verirler. Renk renk, desen desen, binbir koku ve lezzetle dünyamıza güzellikler katarlar. İnsanlar, yeşil bitkilerden çıkan oksijeni alır. O halde köyümüzü, ülkemizi ağaçlandıralım. Gelecek nesillere miras olarak ev, araba, para haricinde orman da bırakalım.” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber