Ana Sayfa Gündem Şehit annesi: Keşke çözüm süreci altı ay önce başlasaydı

Şehit annesi: Keşke çözüm süreci altı ay önce başlasaydı

Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında helikopter düşmesi sonucu şehit olan Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın annesi Cemile Avcı, “Keşke çözüm süreci altı ay önce başlasaydı.” dedi.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2013 Cumartesi 22:16
Şehit annesi: Keşke çözüm süreci altı ay önce başlasaydı

Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında helikopter düşmesi sonucu şehit olan Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın annesi Cemile Avcı, “Keşke çözüm süreci altı ay önce başlasaydı.” dedi. Denizli’de temaslarda bulunan Âkil İnsanlar Ege Bölge Heyeti Başkan Vekili Avni Özgürel ile üyeler Fuat Keyman, Hasan Karakaya ve Fadime Özkan, Avcı’yı evinde ziyaret etti.


Ziyarette konuşan şehit annesi, söyleyecek kelime bulmakta zorlandığını ve yüreğinin yandığını ancak başka annelerin ağlamasını istemediğini söyledi. Cemile Avcı, “Ben her gün mezarlıkta ağlıyorum ablam. Hiç televizyon izlemiyorum. Bakamıyorum ve askerleri de görmek istemiyorum, çünkü biz yandık. Altı ay önce neden olmadı ki böyle bir şey, olsaydı keşke.” diye konuştu.

Şehidin dayısı Remzi Enver ise, “Geride birçok genç var, bizim çevremizde insanlar var. Yarın öbür gün gençler kaybolup gitmesin. Bu süreçle ilgili tek şey, işte keşke altı ay önce olsaydı. Daha önce başlasaydı. Benim Vedatım da yanımda olsaydı.” dedi.

Heyet, şehit Vedat Avcı'nın eşyalarının bulunduğu odayı da gezdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber