Ana Sayfa Güncel SAYMER, duayen hekimler için vefa gecesi düzenledi

SAYMER, duayen hekimler için vefa gecesi düzenledi

Sağlıklı Yaşamı Destekleme Derneği (SAYMER), 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle mesleğe yıllarını verip emekli olmuş hekimleri buluşturdu.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2013 Pazar 12:47
SAYMER, duayen hekimler için vefa gecesi düzenledi

Duygulu anların yaşandığı gecede, Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar Samsun’daki hastaneler ve hekimleri anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı.

Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Meslektaşlarımıza Vefa Gecesi’ne Samsun Tabipler Odası Başkanı Yard. Doç. Dr. Mithat Günaydın ile kamu ve özel hastanelerinin başhekimleri, doktorlar ve aileleri katıldı. Gecede vefat etmiş hekimler rahmetle anıldı, sağlık sorunları sebebiyle geceye katılamayan emekli hekimlere şifalar temenni edildi.

Organizasyonun ev sahipliğini yapan SAYMER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nimet İğci, vefa gecesini, tıp bayramını bayram gibi kutlamak için düzenlediklerini söyledi. Gece öncesinde hasta hekimleri evlerinde ziyaret ettiklerini ifade eden Dr. İğci, ‘‘Dernek olarak her yıl kendimize ait önemli gördüğümüz bir olayı tıp bayramı kutlamalarına katkı olarak ilave etmeye çalıştık. Bu yıl kendi kendimize verdiğimiz söz şuydu: Madem tıp bayramı, bayramsa bayram gibi kutlanmalı. Geleneksel bayram kutlamalarında olduğu gibi biz de vefayı ön plana aldık. Bu anlamda vefa göstereceğimiz kişiler meslektaşımız ağabey ve ablalarımızı olmalıydı. Sağlık sorunları yaşayan meslektaşlarımızın büyük bir kısmını ziyaret etme şansımız oldu. Kendilerine her türlü sağlık ve diğer sorunlarda yardımcı olacağız. Vefat etmiş kardeşlerimiz de vardı. Olanları rahmetle anmak, en azından ailelerine hediyelerimizi vermek istedik.’’ diye konuştu. 

Geceye katılan göğüs hastalıkları uzmanı emekli hekim Abdulah Rendeci, yaptığı kısa konuşmasıyla herkesi duygulandırdı. Rendeci, "Buraya çağırmakla beni onure ettiniz, çok büyük kadirşinaslık yaptınız. Sizlere karşı son derece mahcubuz. Sizlerin alakanızı ilginizi çekemedik. Size bu toplantıda yardımcı olamadım ama inşallah bundan sonra beraber toplanma imkanı buluruz.’’ şeklinde konuştu.

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı İbrahim Sezen ise ‘’Halen bir tıp merkezinde görev yapmaktayım. Gerçekten çok duygulandım bu topluluk karşısında. Yurt içi ve yurt dışında bu tür organizasyonları yapan arkadaşlarımıza beni hatırladıkları için canı gönülden çok teşekkür ediyorum.’‘ ifadelerini kullandı.

Gecede emekli hekimlerden Cemal Pekbüyük, Abdullah Rendeci ve İbrahim Sezen’e plaket ile içersinde anılarının yer aldığı hatıra CD’si hediye edildi.



YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber