Ana Sayfa Spor Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar güven tazeledi

Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar güven tazeledi

Geçen yıl Samsunspor’un Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında kulüp başkanlığına seçilen Emin Kar, Kulübün Olağan Genel Kurul toplantısında yeniden göreve seçildi.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2013 Cumartesi 17:12
Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar güven tazeledi

22 Temmuz 2012 tarihinde gerçekleşen Samsunspor’un Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında kulüp başkanlığına seçilen Emin Kar, kulübün olağan genel kurul toplantısında yeniden göreve seçildi.

PTT 1. Lig'de mücadele veren Samsunspor Kulübü’nün ertelenen Olağan Genel Kurul Toplantısı, Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eski Samsunspor Kulübü Başkanı Hakkı Tomaç’ın Divan Başkanlığı’nı yaptığı genel kurul toplantısına, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve birçok sayıda davetli katıldı. Genel kurul toplantısında ilk olarak Samsunspor Kulübü’nün faaliyet ve denetleme raporları okunarak kabul edildi.

Daha sonra Divan Başkanlığı, Samsunspor Kulübü Başkanlığı için adaylık başvurularını kabul etti. Divan Başkanlığı’na, Samsunspor Kulübü Başkanlığı görevini 6 aydır sürdüren takımın eski futbolcusu Emin Kar’ın listesi teslim edildi. Başka adayın çıkmadığı genel kurul toplantısında, Emin Kar tekrar Samsunspor Kulübü Başkanlığı görevine seçildi.

VALİ AKSOY'DAN SAMSUNPOR'A DESTEK ÇAĞRISI

Genel Kurul'da bir konuşma yapan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsunspor’un kentin bir markası konumunda olduğunu belirterek, takımın birçok sıkıntı yaşadığını söyledi. PTT 1. Lig'de mücadele veren Samsunspor’un asıl yerinin Süper Lig olduğunu söyleyen Vali Aksoy, şunları söyledi:

“Olduğumuz yer istenilen yer değil bunu biliyoruz. Ancak ara transferler gerçekleştirildi ve Samsunspor daha üst noktalara çıkma adına kadrosunu oluşturdu. Temennimiz odur ki, bu haftaki maçı aldığımızda play-off müsabakalarına kalacağız ve Süper Lig hedefini sürdüreceğiz.

Yeni seçilen yönetime herkesin destek olması gerekiyor. Destek olma işini birkaç işadamına ve kuruma bıraktığımızda arzu edilen başarıyı yakalamakta takım zorlanıyor. Takıma 1 milyon lira destekte bulunan işadamı ile bin lira veren esnaf ve vatandaş aynı değerdedir. Eğer herkes gücü nispetinde birşeyler yaparsa Samsunspor’u daha üst noktalara taşıyabiliriz. Herşeyi yönetimin ve başka kurumun üzerine bırakmak pek doğru değil." dedi.

EMİN KAR GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Genel kurul üyelerine seslenen Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar ise, Samsunpor’un başarısı için çok çalıştığını belirterek, “Eksiğimiz ve yanlışlarımız oldu ancak kötü niyetimiz asla olmadı. Takım kötü gittiğinde uykusuz geceler geçirdik, kazandığımızda ise sevinç gözyaşları döktük. Samsunspor taraftarı ne hissediyorsa, bizde o duyguları yaşadık. Çok haksız eleştirilerle karşılaştık. Ama bunları ben doğal olarak karşıladım. Başkanlık çok yorucu bir makam. Kaza olalı 24 sene oldu ben bu süreçte 1 kilo bile vermemiştim. Ancak 6 ayda 9 kilo birden verdim." dedi.

Başkan Kar konuşması sırasında gözyaşlarına boğuldu. Bunun üzerine genel kurul üyeleri kulüp başkanı Kar’ı ayakta alkışlayarak kendisine moral vermeye çalıştı. Kar daha sonra tebrikleri kabul etti.

Öte yandan Samsunspor Kulübü’nün Yönetim Listesi şu isimlerden oluştu;
“Emin Kar, Recep Hun, Mehmet Bank, İbrahim İnan, Erdem Eynel, Mustafa Kar, Mehmet Yılmaz, M. Nilşah Alptekin, Tayfun Yüce, Ruşen Okul, Erol Aslan, Selahattin Süleymanoğlu, Hayati Ergör, Duran Yaşar Cengiz, Doğan Atlı

Denetim Kurulu; Fikre Koç, Murat Alanyurt, Uğur Güneysu, Disiplin Kurulu;Sedat Demirci, Orhan Bülbüloğlu, Cengiz Engin.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber