Ana Sayfa Güncel Samsun'da öğretmenler, okulda şiddeti protesto etti

Samsun'da öğretmenler, okulda şiddeti protesto etti

Samsun'un İlkadım ilçesindeki Şehit Ahmet Altunoğlu 100. Yıl Lisesi öğretmenleri, meslektaşlarına yönelik son dönemde öğrenciler ve öğrenci velileri tarafından sözlü ve fiziki şiddet uygulandığını öne sürerek eylem yaptı.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2013 Çarşamba 16:28
Samsun'da öğretmenler, okulda şiddeti protesto etti

Samsun'un İlkadım ilçesindeki Şehit Ahmet Altunoğlu 100. Yıl Lisesi öğretmenleri, meslektaşlarına yönelik son dönemde öğrenciler ve öğrenci velileri tarafından sözlü ve fiziki şiddet uygulandığını öne sürerek eylem yaptı. Okul önünde toplanan Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen üyeleri, okul içinde ve çevresinde güvenlik önlemi alınmasını talep etti.

Eylemci grup adına konuşan Eğitim Sen Samsun Şubesi İşyeri Temsilcisi Hasan Koçak, “Henüz İzmir’de bıçaklanarak öldürülen kadın öğretmen arkadaşımızın kanı kurumadan, ilimizde bir lisede Beden Eğitimi öğretmeni arkadaşımız bıçaklandı, 19 Mayıs Lisesi'nde müdür yardımcısı darp edildi. Öğretmenlere yönelik saldırıların arttığı bu yıl, okulumuzda bir hizmetli arkadaşımız saldırıya uğradı, müdürümüze yönelik sözlü saldırılar ve darp girişimi yaşandı. Okul önünde olay çıkaranları uyaran bir öğretmen arkadaşımız saldırıya uğradı, kadın arkadaşlarımızdan sözlü hakarete uğrayanlar oldu. En son geçen hafta müdür yardımcısı arkadaşımız, öğrenci ve velisi tarafından fiili saldırıya uğradı ve tehdit edildi. Her fırsatta öğretmenlerden daha fazla fedakârlık isteyenlere soruyoruz: Bu şartlarda daha nereye kadar fedakârlık istiyorsunuz? Artık sabrımız kalmadı, huzurumuz kalmadı, kaygılıyız. Olayla ilgili il ve ilçe yöneticilerinin henüz bir ilgi ve duyarlılık göstermemiş olmaları bizi üzmektedir.“ dedi. Grup, basın açıklamasının ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber