Ana Sayfa Samsunhaber SAMSUN’DA FINDIK REKOLTE TAHMİNİ YAPILDI

SAMSUN’DA FINDIK REKOLTE TAHMİNİ YAPILDI

Samsun’da 2016 yılı fındık rekolte tahmini çalışmaları, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizasyonunda, fındık bahçelerinde komisyon üyelerinin katılımı ile 4 günlük bir çalışma ile tamamlandı.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2016 Cuma 17:39
SAMSUN’DA FINDIK REKOLTE TAHMİNİ YAPILDI

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün yaptığı yazılı açıklama göre, arazide yapılan çalışmalara ,  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Fiskobirlik teknik elemanları ile Ziraat Odaları, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odaları ve Ulusal Fındık Konseyi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden görevliler katıldı.

Oransal yoğunluğa göre belirlenen sahil, orta ve yüksek kuşaktaki köylerde tespit edilen fındık bahçelerinde, işaretlenen dallarda çotanak sayımları yapılmıştır ve fındık rekolte tespit çalışmaları çotanak sayımı esasına göre gerçekleştirilmiş.

Komisyon üyelerinin arazi çalışmaları sonucunda elde ettikleri veriler esas alınarak, yapılacak toplantının ardından, İl Fındık Rekolte Tahmini, komisyonca karara bağlanacağı açıklandı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık