Ana Sayfa Kültür & Sanat Samsun Tanıtım Günleri Fuarı İstanbul'da başladı

Samsun Tanıtım Günleri Fuarı İstanbul'da başladı

Samsun Valiliği ve SADEF (Samsun Dernekler Federasyonu) öncülüğünde gerçekleştirilen “Samsun Tanıtım Günleri” Fuarı İstanbul Feshane başladı.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 15:02
Samsun Tanıtım Günleri Fuarı İstanbul'da başladı

Samsun Valiliği ve SADEF (Samsun Dernekler Federasyonu) öncülüğünde gerçekleştirilen “Samsun Tanıtım Günleri” Fuarı İstanbul Feshane başladı.

Eyüp Sultan Camide kılınan cuma namazından sonra mehteran eşliğinde çalınan milli marşlarla Eyüp-Feshane’ye gelindi. Üç gün sürecek olan tanıtım günleri fuarı kurdela kesimi töreni ile açıldı. Törene Gençlik ve Spor Bakanı Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, İhsan Kalkavan, SAMKON(Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu) Başkanı Kaya Aşcı, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşteşarı Aslan Karanfil, Metro Turizm sahibi Samsunlu iş adamı Galip Öztürk, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İlkadım Belediyesi Meclis Üyeleri Mehmet Kaya, Bahri Çakır ve üst düzey bürokratlar, Samsunlu iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Her yıl geleneksel yapılan ve bu 6’ıncısı düzenlenen fuarda, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım Belediyesi, Atakum Belediyesi, Canik Belediyesi, Kavak Belediyesi, Bafra Belediyesi, Çarşamba Belediyesi, Vezirköprü Belediyesi, Terme Belediyesi olmak üzere toplam 60 stand kuruldu.

İlkadım Standına Yoğun İlgi

Samsun’un en büyük ilçesi İlkadım Belediyesi standı ziyaretçi akınına uğradı.

AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Metro Turizm sahibi Samsunlu iş adamı Galip Öztürk, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ladikli Milli Güreşci Abdullah Güngör ve  üst düzey ziyaretçilerin uğrak mekanı haline gelen İlkadım Belediyesi standına İstanbullu Samsunlular da yoğun ilgi gösterdi.

3 gün boyunca sürecek olan ‘Samsun Tanıtım Günleri’ programında Cengiz Kurtoğlu’nun yanı sıra Samsun’un yöresel sanatçılar Hüseyin Şimşek, Ümit Kurşun, Sibel Yıldırım ve Samsunlu Fehmi konser verecek.

Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF), Samsun Valiliği, Samsun İl Özel İdaresi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 17 ilçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyeleri iş birliği ile Samsun Tanıtım Günleri üç gün boyunca devam edecek.

Fuar alanında 60’a yakın stant kurularak Samsunun tarihi yapısı, turizmi, yöresel örf ve adetleri tanıtılıyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber