Ana Sayfa Güncel Samsun Kimse Yok Mu Suriye için yardım çağrısı yaptı

Samsun Kimse Yok Mu Suriye için yardım çağrısı yaptı

Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şubesi, Suriye için başlatılan 'Bir ekmek bir battaniye' kampanyasına herkesi destek olmaya çağırdı.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2013 Perşembe 00:34
Samsun Kimse Yok Mu Suriye için yardım çağrısı yaptı
Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şubesi, Suriye için başlatılan 'Bir ekmek bir battaniye' kampanyasına herkesi destek olmaya çağırdı.

Amisos Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şube Başkanı Mustafa Baş, derneğin 2002 yılında başladığı iyilik serüveninde dolu dolu tam 10 yılı geride bıraktığını söyledi. Bu kısa zaman içinde din, dil, ırk ayrımı yapmadan ihtiyacı olan herkese el uzattıklarını belirten Baş, derneğin bulunduğu noktadan hep daha öteye gitmeyi kendine amaç edindiğini vurguladı. Adı yoksullukla anılan ülkelere, şehirlere ve ailelere iyilik götürme adına her geçen gün daha iyisi olma yolunda ilerleyen Kimse Yok Mu’nun birçok ulusal ve uluslararası kampanyalara imza attığını kaydetti. Son olarak Suriye’nin iç bölgelerine yardımların ulaştırıldığını ve çatışmaların devam ettiği bölgelerde ise ciddi gıda malzemesi ihtiyacı olduğunu hatırlatan Mustafa Baş, "Mağdur durumdaki insanlara yardım eli uzatmak hepimizin insanlık görevi. Biz, Kimse Yok Mu olarak gıdadan temizlik malzemesine giyimden ev eşyasına kadar her türlü ihtiyaca yönelik yardımı ulaştırıyoruz. Kış aylarının da başlaması ile şartların oldukça ağırlaştığı bölgede hala un, temel gıda maddeleri, battaniye ve ilaç gibi malzemelere acil ihtiyaç var.” dedi. Hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunan Baş, “Sığınmacıların çoğunun kadın ve çocuk olduğunu da göz önünde bulundurduğumuzda beslenme, ısınma ve sağlık en önemli mesele haline geliyor. Kilis’te bulunan aş evimiz ve sağlık merkezlerimizle destek olmaya gayret gösterdiğimiz Suriyeli kardeşlerimize siz de çağrı merkezimizden ve web sitemiz aracılığıyla ya da 5777’ye ‘Suriye’ yazarak gönderilecek kısa mesajlarla yardımda bulunabilirsiniz. 20 TL nakit yardımla da bağışlarınızı Suriyeli kardeşlerimize ulaştırabilirsiniz." diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber