Ana Sayfa Samsunhaber SAMSUN GOLFÜN MERKEZİ OLACAK (MIŞ)

SAMSUN GOLFÜN MERKEZİ OLACAK (MIŞ)

Samsun'da Batı Park alanındaki yeşil alanda yapılan Golf Sahası'nın yakın zamanda açılması planlanıyor.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2016 Pazartesi 17:26
SAMSUN GOLFÜN MERKEZİ OLACAK (MIŞ)

         Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Atakum ilçesi Batıpark dolgu alanına yaptığı Türkiye’nin ilk resmi ve Karadeniz’de de tek olduğu belirtilen Golf Sahası'nın açılmasınasayılı günler kaldığı açıklandı. 

             SAMSUN BU EKONOMİDEN NEDEN PAY ALMASIN?

   Dünyanın en çok kazandıran sporuna ev sahipliği yapacak Samsun'a golfün büyük ekonomik kazanç sağlayacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Dünyada 61 milyon insanın golf oynadığını ve bunlardan 27 milyonunun golf sporu amaçlı seyahat ettiğine dikkat çekerek, "ABD ekonomisinin yüzde 1.64’ü, yani 196 milyar dolar golf endüstrisinden oluşmakta, İspanya 5 milyar Euro, Türkiye ise 100-150 milyon Euro golf endüstrisinden gelir elde etmektedir. Samsun 27 milyon golf sporu amaçlı seyahat eden turistlerden niçin pay almasın." dedi.

                                   KENTE BÜYÜK KAZANÇ SAĞLAYACAK

   Golfün kente önemli kazanç sağlayacağını belirten Başkan Yılmaz, "Bu sporu, her ne kadar zengin sporu olarak görsek de bu bir kültürdür. Bir şehirde golf sporunun bulunması şehre değer katar. Yatırımcının gelmesi, üst düzey insanların da gelmesini sağlar. Ayrıca ekonomiye ve istihdama önemli oranda katkısı olur." diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ’NDE SAMSUN

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık