Ana Sayfa Samsunhaber SAMSUN-FRANKFURT İŞ KÖPRÜSÜ GİRİŞİMLERİ

SAMSUN-FRANKFURT İŞ KÖPRÜSÜ GİRİŞİMLERİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları (MÜSİAD) Samsun Şubesi geçtiğimiz ay Samsun’da gerçekleştirilen Türk- Alman İş Forumu programın devamı niteliğinde bir çalışma yürütme amacıyla Almanya’nın Frankfurt şehrini ziyaret eden heyet programın ikinci gününde Alman iş dünyasına ziyaretlerde bulundu.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2016 Pazartesi 17:20
SAMSUN-FRANKFURT İŞ KÖPRÜSÜ GİRİŞİMLERİ

Kassel bölgesinde gezilen firmalar plastik, otomotiv yedek parça, alternatif enerji kaynakları ve güneş enerji sistemleri, lojistik ve robotic gibi sektörleri içeriyordu. Yapılan ziyaret sürecinde potansiyel işbirlikleri konuşulduğu gibi yeni ticari bağlantılar da gerçekleştirildi.

Açıklamada bulunan MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Selim Sar, “Teknoloji işbirlikleri ve transferi konusunda bazı önemli adımları konuştuğumuz bu gezimizde iki şehir iş adamlarının neler yaptığını ve potansiyel ortaklıkları analiz ettik. Bu program ile almış olduğumuz en önemli karar yılda iki kere bu ilişkiyi sürdürmek oldu. Samsun’dan yakın bir süreç içerisinde kümelenmiş bir şekilde Frankfurt ticaret dünyası ile bağları kuvvetlendirmeye hazırlanıyoruz. Önümüzdeki sonbaharda bir program daha hedefimizdedir. Özellikle alternatif tıp alanındaki ihtiyacı gördüğümüzden bu konu ile alakalı ayrı bir ekip kuracağız.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

ÜNİDOKAP HEYETİ KIZILIRMAK DELTASINI GEZDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık