Ana Sayfa Spor Samsun Dragon Bot yarışları 12 Mayıs’ta yapılacak

Samsun Dragon Bot yarışları 12 Mayıs’ta yapılacak

Dragon Cup Turkey Organizatörü Volkan Altunpala, Samsun Dragon Bot yarışlarının 12 Mayıs günü gerçekleştirileceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2013 Salı 16:28
Samsun Dragon Bot yarışları 12 Mayıs’ta yapılacak

Dragon Cup Turkey Organizatörü Volkan Altunpala, Samsun Dragon Bot yarışlarının 12 Mayıs günü gerçekleştirileceğini açıkladı.

Dragon Cup Turkey Organizatörü Volkan Altunpala yaptığı açıklamada bu sene Samsun’da düzenlenecek olan Samsun Dragon Bot yarışları hakkında bilgi verdi. Samsun Dragon Bot Yarışları'nın 12 Mayıs günü Kurtuluş İskelesi önü liman içinde düzenleneceğini açıklayan Altunpala, şöyle konuştu:

“6 yıldır Türkiye’de Dragon Bot Yarışları'nın gelişmesi için sığ olan bütün sularda ve denizlerde birçok faaliyet gerçekleştirdik. Bunlardan bir tanesi SamsunDragon Bot yarışlarıydı. Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’ın talimatları ile bu sene Samsun Dragon Bot Yarışları'nın ikincisini gerçekleştiriyoruz. Bu etkinliğin ilerleyen yıllarda geleneksel hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

Samsun Dragon Bot Yarışması'na katılacak sporcuların liman içinde antrenmanlara başlayacaklarını açıklayan Dragon Cup Turkey Organizatörü Volkan Altunpala, "Her gün 4 tekne ile antrenmanlar yapacağız ve hazırlık çalışmaları 11 Mayıs’a kadar sürecek. 12 Mayıs günü ise Samsun Dragon Bot Yarışları 10.30’da başlayacak ve akşam 16.00’ya kadar sürecek. Organizasyonu 8 tekne ile yapacağız ve takımlar 10 kürekçi ve 1 davulcudan oluşacak. Çok sayıda katılımcı var. Bu sene düzenlenecek etkinliğimizin içerisinde müzik ve sahne şovları da olacak." diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber