Ana Sayfa Güncel Samsun AFAD, Almanya'da çalışmalarını tanıttı

Samsun AFAD, Almanya'da çalışmalarını tanıttı

Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), uluslararası katılımlı akademik bir toplantıya katılan ilk müdürlük oldu.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2013 Pazartesi 11:31
Samsun AFAD, Almanya'da çalışmalarını tanıttı

Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), uluslararası katılımlı akademik bir toplantıya katılan ilk müdürlük oldu. Almanya'da düzenlenen 4. Uluslararası Yer Bilimleri Öğrenci Konferansı’na katılan Samsun AFAD, konferansta Ondokuzmayıs ilçesinde yürütülen ilçeye ait yapı envanteri, heyelan duyarlılık haritası ve acil durum alanlarının tespitine yönelik çalışmaları anlattı. Samsun AFAD Jeofizik Yüksek Mühendisi Aytek Ersan’ın ‘Ondokuzmayıs İlçesinde Afete Yönelik Coğrafi Bilgi Sistemi Uygulamaları’ konulu İngilizce sunumu, büyük ilgi gördü.

25-29 Nisan tarihleri arasında Berlin Freie Üniversitesi Hanry Ford binasında yapılan 4. Uluslararası Yer Bilimleri Öğrenci Konferansı’na Samsun AFAD da katıldı. Farklı ülkelerden gelen katılımcılar, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin hazırladığı sismoloji, sığ jeofizik uygulamalar, yer kabuğu, yer elektrik görüntüleme, jeo kimyasal araştırmalar, Hazar Denizi, hava-su döngüsü, arkeojeofizik, jeolojik sorgulama, sedimanter havzalar, doğal tehlike, antropojenik riskler ve maden aramaları gibi konularda yüzün üzerinde bildiri sunuldu.

Konferansa üniversite ve akademik çalışma yapan enstitülerden bağımsız olarak hazırlanmış Türkiye’nin tek kurumsal çalışması '19 Mayıs İlçesinde Afete Yönelik Coğrafi Bilgi Sistemi Uygulamaları' ile katılan Samsun AFAD, ilçe merkezi ve köylere ait tüm yapıların (konut, ahır, ticarethane) bilgilerinin kayıt altına alındığı envanter sistemini anlattı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber