Ana Sayfa Güncel Saathane Meydanı Dönüşüm Projesine esnafın tepkisi

Saathane Meydanı Dönüşüm Projesine esnafın tepkisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Saathane Meydanı dönüşüm projesi kapsamında önümüzdeki hafta Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün kiraya verdiği 17 adet dükkanın yıkımına başlamayı planlıyor.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2013 Cuma 23:49
Saathane Meydanı Dönüşüm Projesine esnafın tepkisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Saathane Meydanı dönüşüm projesi kapsamında önümüzdeki hafta Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün kiraya verdiği 17 adet dükkanın yıkımına başlamayı planlıyor. Söz konusu yerdeki esnaflar ise belediyenin kendilerine yer göstermesini talep ediyor. Saathane Meydanı’nda çay ocağı işleten ve eşini 5 yıl önce kaybeden 47 yaşındaki Cemile İnan isimli vatandaş yaptığı açıklamada, belediyenin kendilerine yer göstermesini istedi.

3 ÇOCUĞUNUN GEÇİMİNİ SAĞLIYOR

3 çocuğunun geçimini eşinden işletmesi kalan çay ocağından sağladığını belirten İnan “ Eşimin babası 50 yıl önce bu çay ocağını Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiraladı. Eşimin babasını 20 yıl önce, eşimi ise 5 yıl aynı nedenle kalp krizi sonucu kaybettim. Eşimi kaybettikten sonra 3 çocuğumun geçimini sağlamak için çay ocağının işletmesini ben devraldım. Hergün sabah 5.00 gibi 'Bismillah deyip' işyerimi açarım ve akşam 19.00’a kadar vatandaşlara çay veririm. Şimdi ise Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki hafta pazartesi gününe kadar dükkanı boşaltmamızı istiyor. Belediye bu dükkanları yıkacak ancak öncelikle bize yer göstermesini ve ondan sonra yıkım işlemini gerçekleştirmesini istiyoruz." şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber