Ana Sayfa Sağlık Psikologa giden artık 'deli' olarak görülmüyor

Psikologa giden artık 'deli' olarak görülmüyor

Melikşah Üniversitesi Psikoloji öğrencileri 10 Mayıs Psikologlar Günü kapsamında Kayseri'de görev yapan psikologları ziyaret ederek toplum psikoloji ile ilgili sorunlar üzerine araştırma yaptı.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 15:50
Psikologa giden artık 'deli' olarak görülmüyor

KAYSERİ (CİHAN)- Melikşah Üniversitesi Psikoloji öğrencileri 10 Mayıs Psikologlar Günü kapsamında Kayseri'de görev yapan psikologları ziyaret ederek toplum psikoloji ile ilgili sorunlar üzerine araştırma yaptı.

Topladıkları bilgiler hakkında toplumun nabzını tutmak üzere Kayseri Meydanı'nda vatandaşlara mikrofon uzatan öğrenciler, vatandaşların psikoloji hakkında ne düşündükleri, psikoloğa gidip gitmedikleri, psikoloğa gidenler hakkında ne düşündükleri gibi sorulara cevap aradı.

Vatandaşlarla yapılan röportaj hakkında bilgi veren Melikşah Üniversitesi Psikoloji Kulübü'nden Furkan Bulak, "Eskiden insanlar Psikoglara iyi gözle bakmazlardı. Halkımızda Psikologa gidenlere deli gözü ile bakılırdı. Psikoloji Kulübü olarak arkadaşlarımızla birlikte bu sorunlar üzerine öncelikle Kayseri'de görev yapan psikologları ziyaret edip bilgi topladık. Daha sonra bu bilgiler hakkında vatandaşlara mikrofon uzattık." dedi.

Vatandaşların verdiği cevaplara göre eskisi kadar psikologlara soğuk bakılmadığı sonucuna vardıklarını belirten Bulak, "Röportajda gördük ki insanlar problemleri olduğunda Psikoloğa gidebileceklerini söylüyorlar. Bu konuda problemi olanlara da farklı gözle bakılmıyor. Halkımızda psikoloji hakkında bilinç artmış durumda ama bu konuda daha çok eğitimli kişilerin bilinçli olduğunu gözlemledik." diye konuştu.
CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber