Ana Sayfa Teknoloji Profesyonel Ses Sistemleri ve Ekipmanları

Profesyonel Ses Sistemleri ve Ekipmanları

Müzikli eğlencelerde, konserlerde, konferans salonlarında sesin dinleyiciye net bir şekilde iletilmesi için geliştirilen profesyonel ses sistemleri, kullanım amaçlarına göre farklı model ve özellikte satışa sunuluyor.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2016 Pazartesi 18:38
Profesyonel Ses Sistemleri ve Ekipmanları

Şarkıları güçlü bir ses çıkışı ile canlı müzik keyfi ile dinlemenizi sağlayan profesyonel ses sistemleri ile aynı zamanda merkezi ezan ve belediye anons sistemi olarak da ihtiyaca uygun çözümler sunulabiliyor. 

 Sadece büyük toplantılarda ya da yüksek ses performansı gereken etkinliklerde değil, evlerde düzenlenecek müzikli eğlence ve mevlütlerde de kullanılabilen profesyonel ses sistemleri, ev tipi sinema salonları için de ideal bir çözüm.

 Hoparlörler

 Profesyonel ses sistemlerinin hoparlörleri iç ve dış mekan kullanımlarına göre değişebilir. Açık havada kullanılan hoparlörlerin nem ve toza karşı dayanıklı olması gerekir. Bununla birlikte bahçelerde kullanılabilen doğal taş görünümlü hoparlörler de dekoratif bir çözüm olabilir. Müzikli eğlencelerde, özellikle düğün salonlarında hoparlör sayısı mekan büyüklüğüne göre düzenlenmelidir. Büyük bir mekandaki hoparlör dağılımı eşit olmalı, en arkada bulunan dinleyici en öndeki kişi ile sesi aynı netlikte duymalıdır. Çok sayıda hoparlör kullanımı aynı zamanda sayıya uygun büyüklükte amfi kullanımını gerektirir. 

Mikrofonlar 

Sesin dinleyiciye ulaşması için mikrofonlara ihtiyaç vardır. Mikrofon aynı zamanda hoparlörü tamamlayan bir unsurdur. Kullanım alanına göre birçok çeşidi bulunan mikrofonların en bilineni kablolu ve telsizli olarak üretilen el mikrofonlarıdır. Düğün salonlarında genellikle düğün salonlarında kullanılır. Konferans salonlarında masa üstü mikrofonlar, konserlerde kulağa takılabilen telsiz mikrofon ve el mikrofonları tercih edilebilir. Genellikle sunucular yaka mikrofonunu tercih eder. 

Profesyonel ses sistemlerinin bir parçası olan taşınabilir amfi ve birkaç hoparlörden oluşabilen mikrofonlu mevlüt setleri ile kalabalık mevlütlerde sesin uzakta oturan davetlilere ulaşmasını sağlıyor. Pratik kullanımıyla mevlüt hoparlörleri günümüze sıkça tercih ediliyor. 

Ses sistemi tercihinde mekan büyüklüğü önemlidir. Çünkü büyük bir mekandaki yetersiz sayıdaki hoparlörler, kurulan sistemden sağlıklı bir sonuç alınamamasına neden olur. Bunun tersi olarak fazla sayıda hoparlör de dinleyicileri rahatsız edebileceği gibi ses kalitesini bozabilecek bir uygulamadır. 

Birçok popüler markanın profesyonel ses sistemi ve ekipman seçeneklerini selamelektronik.com web sitesinde görüntüleyebilir, ihtiyacınıza en uygun ses sistemi ürününü buradan satın alabilirsiniz. Selamelektronik.com üzerinden satın alacağınız ürünlerde kredi kartına taksit imkanından da yararlanabilirsiniz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Zihni şahin tanıtım toplantısı
Bu habere de bakabilirsiniz

TURKCELL’Lİ BİP İLE İNTERNETİNİ 2’YE KATLADI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık