Ana Sayfa Ekonomi “POZİTİF BÜYÜME DEVAM EDİYOR” MUŞ

“POZİTİF BÜYÜME DEVAM EDİYOR” MUŞ

Haziran ayı SAMEKS verileri Bolu’da açıklandı. Haziran ayında 53,2 puanlık değeriyle, üst üste 11 ay 50 referans puanı üzerinde yer alan SAMEKS Bileşik Endeksi, ekonomik aktivitenin canlılığını sürdürdüğüne ve pozitif büyümenin devamlılığına işaret ediyor.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2016 Cuma 18:17
“POZİTİF BÜYÜME DEVAM EDİYOR” MUŞ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), üniversitelerle ve çeşitli akademik kesimlerle 3 yıllık ortak çalışmaların neticesinde ön raporlarını hazırladıkları SAMEKS verilerini 2 yıldır kamuoyu ile paylaşıyor. Her ayın son iş gününde kamuoyuyla paylaşılan Satın Alma Müdürleri Endeksi (SAMEKS) verileri MÜSİAD Bolu Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Haziran ayında, Sanayi Endeksi bir önceki aya göre 1,2 puan azalarak 56,5 puanına gerilerken, Hizmet Endeksi de bir önceki aya göre 0,3 puanlık artış göstererek 51,9 değerine yükseldi. Haziran ayında SAMEKS Bileşik Endeksi, bir önceki aya göre 0,1 puan azalarak 53,2 puana geriledi.

Ekonomik canlılığı göstermesi ve gelecek aylardaki ekonomik hareketler hakkında bilgi vermesi açısından önemli olan SAMEKS verileri,  bin 100 iş yerinde tespit edilen havuz çalışmasında, 500 iş yerinin satın alma müdürleri ile yapılan veri çalışmasından akademisyenlerin de desteği ile hazırlanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Zihni şahin tanıtım toplantısı
Bu habere de bakabilirsiniz

YENİ NESİL TOYOTA COROLLA YOLLARDA....

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık