Ana Sayfa Gündem "PKK'nın elindeki kamu görevlileri yarın teslim edilebilir"

"PKK'nın elindeki kamu görevlileri yarın teslim edilebilir"

İçişleri Bakanı Muammer Güler, "3 BDP milletvekili, Mazlum-Der Başkanı, İHD Genel Başkanı ve Diyarbakır İl Başkanlığı'ndan oluşan bir heyet, yarın Habur Sınır Kapısı'na gidecek. Kamu görevlilerinin yarın teslim edileceğini ifade edildi." dedi

Giriş Tarihi: 11 Mart 2013 Pazartesi 16:03

İçişleri Bakanı Muammer Güler, "3 BDP milletvekili, Mazlum-Der Başkanı, İHD Genel Başkanı ve Diyarbakır İl Başkanlığı'ndan oluşan bir heyet, yarın Habur Sınır Kapısı'na gidecek. Kamu görevlilerinin yarın teslim edileceğini ifade edildi." dedi.

Bakanlar Kurulu toplantısı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada kaçırılan kamu görevlileriyle ilgili olarak bir heyetin teşkil edildiğini söyleyen Bakan Güler, "Biz cuma gününden itibaren bir müsteşar yardımcımız, üst düzey emniyet görevlileri başkanlığındaki bir heyeti Habur’da tutuyoruz. Emniyet birimleriyle güvenlik birimleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri, cumhuriyet savcıları ve sağlık birimleriyle gerekli koordinasyon kuruldu. Müsteşar yardımcısının başkanlığında Şırnak Vali Vekilimiz, Habur Mülki İdare Amirimiz, Silopi Kaymakamımız emniyet yetkilileri diğer bütün yetkililer olayı koordine ettiler." ifadelerini kullandı.

Güler, "Yarın ailelerine kavuşacaklar mı?’’ sorusu üzerine, "İnşallah ailelerine kavuşmalarını bekliyoruz kaçırılan kamu görevlilerinin. Ailelerini de haberdar ettik. İnşallah Habur’da görüşmelerini sağlayacağız." şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "Şova dönüşmesin" ifadeleri hatırlatılarak görüşünün sorulması üzerine Güler, "Evet kesinlikle böyle bir şeye fırsat verilmeyecektir. Bunu buradan ifade ediyorum. Kendilerinin de bu anlayışı göstermelerini bekliyoruz. Böyle bir şeye fırsat vermemiz mümkün değildir. Madem bir teslimat yapılacaksa onu biz usulü dairesinde yetkili arkadaşlarımıza gerekli özen gösterilerek orada teslim edilecektir ve bildiğiniz şekildeki görüntülerinin de asla yaşanmasını istemiyoruz. Biz de bu konuda gerekli tedbirlerimizi almış durumdayız." diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber