Ana Sayfa Teknoloji Pardus’un 2013 sürümü kullanıma sunuluyor

Pardus’un 2013 sürümü kullanıma sunuluyor

TÜBİTAK öncülüğünde geliştirilen işletim sistemi Pardus'un 2013 sürümü, yarın (25 Mart) kamu, KOBİ ve özel sektörün kullanımına sunulacak.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2013 Pazar 14:31
Pardus’un 2013 sürümü kullanıma sunuluyor
TÜBİTAK öncülüğünde geliştirilen Pardus'un 2013 sürümü, 25 Mart’ta kamu, KOBİ ve özel sektörün kullanımına sunulacak.

Kamu kurumları ve KOBİ'lerin güvenle kullanabileceği, yüksek performanslı, Türkçe destekli uygulamaların barındığı, sürekli güncel ve güvenli tutulan, düşük maliyetli, işlevsellik ve görselliğin ön planda tutulduğu bir işletim sistemi hedefleyen TÜBİTAK ULAKBİM, Pardus 2013 sürümünü 25 Mart’ta ücretsiz olarak kullanıma sunacak.

32 ve 64 bit mimarilerde paylaşılacak kararlı sürüm, kamu kurumları ve KOBİ'lere hitap edecek. Ev kullanıcıları içinde yazılım deposunda ihtiyaçlara cevap verebilecek çok sayıda yazılım bulunacak.

Portal ve Danışma Hattı Hizmete Girecek

Kamu ve özel kurumlarla birlikte ev kullanıcılarına yönelik sosyal bir platform oluşturma hedefiyle Pardus Portal kuruldu. 25 Mart’ta yayına başlayacak portal, sürekli yaşayan, güncel tutulan ve etkileşim içinde kullanıcılarıyla bütünleşecek. Kamu kurumlarına Pardus ile ilgili destek ve çözüm sunulması amacıyla, 25 Mart’ta “444 5 773 Pardus Danışma Hattı” hizmete başlayacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber