Ana Sayfa Güncel Öztürk, Peygamberimiz ve İnsanlık Onurunu anlattı

Öztürk, Peygamberimiz ve İnsanlık Onurunu anlattı

Samsun Memurlar Derneği (SAMED) Peygamber Efendimizin (s.a.s.)’in 1442. Doğum Yılı kapsamında üyelerine yönelik “Peygamberimiz ve İnsanlık Onuru” konulu konferans düzenledi.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2013 Cuma 14:23
Öztürk, Peygamberimiz ve İnsanlık Onurunu anlattı

Samsun Memurlar Derneği (SAMED) Peygamber Efendimizin (s.a.s.)’in 1442. Doğum Yılı kapsamında üyelerine yönelik “Peygamberimiz ve İnsanlık Onuru”  konulu konferans düzenledi.

SAMED Seminer Salonu’nda Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk tarafından sunulan konferansa dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Peygamberimiz ve İnsanlık Onuru” konulu konuşma yapan İl Müftüsü Sayın Öztürk Peygamber Efendimizin (s.a.s.) ve islam dininin insana verdiği önemi hadis ve ayetler çerçevesinde anlattı.

Toplumun her kesimine ayrı ayrı önem verildiğini her bir ferdin onurunun, ayrı ayrı düşünüldüğünü anlatan Müftü Öztürk, çocuk, anne baba, kadın, erkek, yaşlı, yetim, engelli, çalışan, idareci her bir ferde önem verildiği ve onurlandırıldığını açıkladı. İnsanlığın O (s.a.s.)’nun gelişi ile onurlandığını, kız çocukları ve kadınların ancak O (s.a.s.)’nun gelişi ile gerçek değerine kavuştuğunu, yaratılmış olan bütün canlıların O (s.a.s.)’nun gelişi ile şereflenip onurlandığı ve gerçek değerine kavuştuğunu ifade etti.

Efendimizin doğumunun hatırlanması ve O (s.a.s.)’na salatı selamlar getirilmesinin önemine değinin Öztürk, vereceğimiz selamlar ve getireceğimiz salatı selamlara Efendimizin cevap vereceğini bize şefaat edeceğini hatırlattı.

Program sonunda SAMED Başkanı Muhsin Bayrak, İl Müftüsü Hayrettin Öztürk’e plaket vererek teşekkür etti. Başkan Bayrak, İl Müftüsünü Mart ayında Diyanet Vakfının Kuruluşu kapsamında makamında ziyaret ettiklerinde kendilerini memurlarla bir araya getirme kararı aldıklarını ve kendilerini davet ettiklerini ifade etti. Daha sonraki tarihlerde bir araya gelmelerin de devam edeceğini kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber