Ana Sayfa Güncel Özgürlük Kampanyası’na Samsun’dan 200 bin imza

Özgürlük Kampanyası’na Samsun’dan 200 bin imza

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Samsun İl Başkanı Nejdet Güneysu, 'Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İstiyoruz' sloganıyla ülke genelinde yaptıkları 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası’na Samsun’dan 200 bin kişinin katıldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2013 Perşembe 14:41
Özgürlük Kampanyası’na Samsun’dan 200 bin imza
Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Samsun İl Başkanı Nejdet Güneysu, 'Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İstiyoruz' sloganıyla ülke genelinde yaptıkları 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası’na Samsun’dan 200 bin kişinin katıldığını söyledi. Samsun Gelişim Merkezi (SAGEM)’in ‘Çarşamba Buluşmaları’ programına kıyafet özgürlüğü konusuna değinen Güneysu, kıyafet özgürlüğünün kamu çalışanlarına da getirilmesi gerektiğini söyledi. 

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde 81 ilde yaptıkları basın açıklamaları ile Serbest Kıyafetle İşe Gitme-Sivil İtaatsizlik Eylemi’nde konuya dikkat çektiklerini hatırlatan Memur-Sen Samsun İl Başkanı Nejdet Güneysu, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliği’nin çarpık zihniyetin bakiyesi olduğunu kaydetti. Güneysu, “Karşımızdaki tablo şudur. Kamu çalışanları ile milletin seçtiği vekiller, kendi kıyafetini seçememektedir. Başbakanı, cumhurbaşkanını seçen kadınlarımız, çalışma hayatında kendi kıyafetini seçememektedir. Başı açık çalışabilen kadınlar varken, başını örterek çalışma hakkını kullanamayan kadınlar gerçeği de göz ardı edilmemelidir.” dedi. 

İmza kampanyasına beklenenin çok üstünde destek geldiğini ifade eden Başkan Güneysu, “Kılıf kıyafet sınırlaması ile yapılan bu çağ dışı uygulama, bugünün dünün ve yarının Türkiye’sine yakışmıyor. Türkiye, bu ayıbından en kısa zamanda kurtulmalıdır. 'Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İstiyoruz' diyerek başlattığımız 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyası sona erdi. Başlangıçta belirlediğimiz 10 milyon imza hedefinin üstüne çıkarak tamamlanan kampanyada toplanan imzaları genel merkezimize gönderdik. Genel merkezimizde toplanan imzalar, daha sonra genel merkez yönetimimiz tarafından gereği yapılmak üzere Başbakanlık'a teslim edilecek. İlimizde toplanan imza sayımız ise 200 bini aşmıştır.” ifadelerini kullandı. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber