Ana Sayfa Samsunhaber OMÜ'DE KAYITLAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

OMÜ'DE KAYITLAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde(OMÜ) 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Dönemi kayıtları tüm hızıyla devam ediyor.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2016 Çarşamba 20:36
OMÜ'DE KAYITLAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Bugüne kadar yaklaşık 5 bin 271 öğrenci Elektronik kayıt (e-kayıt) yaptırırken Üniversiteye şahsen yapılan kayıtlar ise üç günde 2 bin 300 rakamına ulaştı.

  Böylece kayıt olacak 9 bin 830 öğrencinin yüzde  70’inin kayıt işlemleri tamamlanmış oldu. Üniversite kayıtları 19 Ağustos Cuma günü sona erecek. E-kayıtlar ise yoğunluk nedeniyle 18 Ağustos Perşembe günü saat 23.59'a kadar uzatıldı.

 OMÜ’ye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler ve aileleri Samsun Otogarda ve Çarşamba Havalimanında OMÜ Öğrenci Konseyi tarafından görevlendirilen öğrenciler tarafından karşılanıyor. Öğrenci kayıtları Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde kurulan kayıt merkezinde yapılıyor. Burada 30 saniye gibi çok kısa sürede kayıtları tamamlanan öğrenciler, kayıt salonunda bulunan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Kredi Yurtlar Kurumu, Değişim Programları, burs konularında açılan stantlarda görevlilerden bilgi alabiliyorlar. Ayrıca aynı salonda öğrenciler ve ailelerine üniversite tanıtılıyor, öğrenciler eğitim haklarıyla ilgili bilgilendiriliyor.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan kayıtlar 19 Ağustos Cuma saat 17:00 de sona erecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler