Ana Sayfa Eğitim OMÜ, Kaymakamlık ile ortak eğitim projeleri üretecek

OMÜ, Kaymakamlık ile ortak eğitim projeleri üretecek

Samsun İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Hakan Leblebicioğlu’nu ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2013 Perşembe 18:16
OMÜ, Kaymakamlık ile ortak eğitim projeleri üretecek

Samsun İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Hakan Leblebicioğlu’nu ziyaret etti. Rektörlükte gerçekleşen ziyarette planlanabilecek projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, üniversite ve toplum işbirliğine vurgu yaparak, “İlkadım Kaymakamlığı ile; gençlerin eğitimi, mezuniyet sonrası sürekli eğitim, çocuk üniversitesi, kadın ve toplum alanlarında birlikte çalışma kararı aldık. Üniversitemiz ve İlkadım Kaymakamlığıyla bu kapsamda çalışma gurupları oluşturacağız.” dedi.

İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ise İlkadım ilçesinin Samsun’un yüzü olduğunu belirterek şunları kaydetti: “İlkadım ilçemiz yaklaşık 350 bin insanımızı barındırıyor. Dolayısıyla, eğitim ve sağlık konularının yoğunlaştığı bir bölge. Üniversitemizle yapacağımız işbirliğiyle, Valiliğimiz tarafından gerçekleştirilen “Samsun 2019 Eğitim Vizyonu” projesinin çıktıları bizim için yol gösterici olacaktır. Üniversitemiz ile karşılıklı nasıl projeler üretebiliriz, ilçemize ve Samsun’a nasıl faydalı olabiliriz diye burada toplandık. Çok yararlı bir toplantı oldu. Kısa sürede ortak çalışabileceğimiz alanlar belirlendi. Oluşturulan takvim çerçevesinde bu projeleri hayata geçireceğiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber