Ana Sayfa Asayiş Olaylı yıkımda Cihan kameramanı silahla yaralandı

Olaylı yıkımda Cihan kameramanı silahla yaralandı

Ankara’da Dikmen Vadisi’ndeki olaylı yıkımda gecekondu sakinleri ile yıkım ekipleri arasındaki silahların çekildiği kavgada arada kalan Cihan Haber Ajansı (Cihan) kameramanı Bilal Oflaz da yaralandı.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2013 Perşembe 18:22
Olaylı yıkımda Cihan kameramanı silahla yaralandı

Ankara’da Dikmen Vadisi’ndeki olaylı yıkımda gecekondu sakinleri ile yıkım ekipleri arasındaki silahların çekildiği kavgada arada kalan Cihan Haber Ajansı (Cihan) kameramanı Bilal Oflaz da yaralandı. Çenesine kurşun isabet eden Oflaz, önce Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı, ardından Hacettepe Hastanesi'ne getirildi. Cihan kameramanın tetkiklerin ardından ameliyata alınması bekleniyor.

Cihan muhabiri Ebubekir Atmaca, sabah saatlerinde yıkım çalışmalarını görüntülemek üzere olay yerine gittiklerini söyledi. Mahalle sakinlerinin sabahtan yıkım ekiplerini karşılamak için sopalarla hazır beklediklerini belirten Atmaca, yine yıkım ekiplerinin de sopalarla mahalleye yakın bir noktada beklediğini gördüklerini aktardı. Öğle saatlerinde yıkım ekiplerinin iş makineleri ile birlikte mahalleye yöneldiğini ifade eden Atmaca, yıkım ekiplerinin havai fişekle karşılık verdiğini, ardından iki grup arasında taşlı sopalı kavga başladığını kaydetti.

Atmaca, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Bu sırada yıkım ekipleri elinde bir pompalı tüfekle mahalle sakinlerine doğru ateş etmeye çalıştı. Silahı tutukluk yapan kişi ‘mermi ver, mermi ver’ diye bağırmaya başladı. Bu sırada bazı kişilerin yaralandığını gördük. Ben bir taraftan görüntü çekerken bir taraftan da Bilal’i aramaya başladım. Bu sırada aşağıdan mahallelinin yıkım ekiplerine silahla karşılık verdiğini gördük. Bölgeyi terk ederken telefonla kendisine ulaşmaya çalıştım. Telefona ulaştırma görevlisi arkadaşımız çıktı ve Bilal’in yaralandığını söyledi. Hemen yanına koştuk. Bu sırada silah kullanan yıkım ekipleri etrafımı sardı ve görüntüyü silmem istedi. Aralarından güçlükle uzaklaşarak Bilal’in yanına gittim. Yüzünden yaralandığını ve kan aktığını gördük. Yakındaki hastaneye acil servise götürdük.”

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Dikmen Vadisi’nde yıllardır devam eden yıkım çalışmaları bulunuyordu. Buradaki mahalle sakinleri ile yıkım ekipleri daha önce de sık sık karşı karşıya gelmişti. Bir ay önce de aynı ekiple mahalleli yine karşı karşıya gelmiş, yaklaşık 10 kişi yaralanmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber