Ana Sayfa Samsunhaber NOTER HUZURUNDA ÇEKİLİŞLE SAHİPLENDİRİLDİ

NOTER HUZURUNDA ÇEKİLİŞLE SAHİPLENDİRİLDİ

SAMSUNHABER - Atakum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hobi Bahçelerinin ilk etabında yer alan 41 hobi bahçesi alanı, noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişle sahiplerine teslim edildi.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2016 Pazartesi 17:44
NOTER HUZURUNDA ÇEKİLİŞLE SAHİPLENDİRİLDİ

Atakum Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen çekilişte konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, önemli bir projeyi daha hayata geçirmekten ve vatandaşlarla buluşturmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş öncesi 580 vatandaşın ön başvuru yaptığı Atakum Belediyesi Hobi Bahçeleri için, belirlenen kriterlere uygun olduğu tespit edilen 69 kişi çekilişe katıldı.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı yaptığı konuşmada Hobi Bahçeleri projesinin öneminden bahsederek, “Atakumlulara, hızla büyüyen ve gelişen kentimizin yoğunluğundan uzak, ormanla iç içe ve kendi sebze meyvelerini yetiştirme imkanı bulabilecekleri bir alan kazandırmak istedik. Aynı zamanda yaşanabilecek bir afet ya da acil durumda vatandaşlarımızın sığınma ve konaklama ihtiyacını giderebilecekleri bir alan olarak planlanan Atakum Belediyesi Hobi Bahçeleri projemizin ilk etabı tamamlandı. Tamamlanan 41 hobi bahçesinin sahiplerini noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişle belirledik. Önümüzdeki günlerde başlayacağımız Hobi Bahçeleri İkinci Etap çalışmalarıyla birlikte 60 hobi bahçesinden oluşan projemizle birlikte 101 hobi bahçesini ilçemize kazandırmış olacağız. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Çekilişe katılarak Atakum Belediyesi Hobi Bahçeleri projesinde kendilerine yer almak için heyecanla bekleyen vatandaşlar, projeyi överek, “Şehrin karmaşası içerisinde nefes alabileceğimiz bir alanın olması bizleri mutlu etti. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ediyoruz” diye konuştular. Çekilişin gerçekleşmesinin ardından, hobi bahçesi alanında bulunmaya hak kazanan Atakumlular imzalarını atarak yerlerine kavuştu.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

ÜNİDOKAP HEYETİ KIZILIRMAK DELTASINI GEZDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık