Ana Sayfa Ekonomi Mobilyacılar, İtalya mobilya fuarını değerlendirdi

Mobilyacılar, İtalya mobilya fuarını değerlendirdi

İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen Uluslararası Mobilya, Mobilya Aksesuarları, Dekorasyon, Aydınlatma, Ofis Mobilyaları ve Tasarım Fuarı’na katılan Samsun’daki çok sayıda mobilya imalatçısı, fuarı değerlendirmek için bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2013 Cumartesi 14:53
Mobilyacılar, İtalya mobilya fuarını değerlendirdi

İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen Uluslararası Mobilya, Mobilya Aksesuarları, Dekorasyon, Aydınlatma, Ofis Mobilyaları ve Tasarım Fuarı’na katılan Samsun’daki çok sayıda mobilya imalatçısı, fuarı değerlendirmek için bir araya geldi. Fuarın kendileri için çok faydalı geçtiğini ifade eden mobilya imalatçıları, Çin’de yapılacak fuara da katılacaklarını kaydetti.

Semkar Mobilya’da gerçekleşen toplantıda Milano fuarını masaya yatıran mobilya imalatçıları, fuarın her açıdan olumlu geçtiğini söyledi. İtalya gezisine katılan 19 Mayıs Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Malkoç, fuarın Samsun da üreten insanların birbirini tanıması ve kaynaşması açısından büyük yarar sağladığına dikkat çekti. İşadamı Malkoç, “Bu seyahatin ürünü olarak kahvaltıda bir aradayız. Daha önce böyle bir buluşma yoktu. Fuara 19 firma yetkilisi olarak gittik. Yarımız kimin ne yaptığını bilmiyordu. Şimdi arkadaşlarımızdan kimin ne ürettiğini biliyoruz. Bu birlikteliğe başladık. Bu bir başlangıçtır İlerisinin daha iyi olacağına inanıyorum.” dedi.

2K Mobilya Yönetim Kurumu Başkanı İbrahim Özen, fuara modayı takip etmek, dünya ile buluşmak, ortak mücadeleye girebilmek ve bütün ayrıntıları el birliği ile değerlendirmek amacıyla katıldıkları açıklamasında bulundu. Fuarın kendisi açısından da dolu dolu geçtiğini dile getiren Özen, "Fuarda bütün ayrıntıların, tasarımın ön plana çıktığını, insanların konforu için bütün ayrıntıların düşünülerek imal edilen birçok tasarım olduğunu gördük. İnsanların renklere olan bakışlarını, moda tasarımlarını, zıt renk seçimleri ve kullanımını, modern ile klasiğin yan yana yeni bir tarz oluşturduğunu ve bunun önümüzdeki Türk toplumuna yansıyacağını gözlemledik. Üretici olarak dünya parkurunda en kısa sürede nasıl koşabiliriz, bunlarla nasıl mücadele edebiliriz konusunda örneklerini görmeye çalıştık. Bütün bunları değerlendiriyor, Türk versiyonlarını nasıl üretebiliriz konusunda tartışıyoruz." şeklinde konuştu.

Durapay Mobilya AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ise İtalya fuarının çok güzel geçtiğini belirterek, son modayı ve yenilikleri inceleme fırsatı bulduklarını vurguladı. Bunun imalatçılarla birlikte yapılan 4. yurt dışı fuar gezisi olduğunun altını çizen Durmuşoğlu, “Artık bu fuar gezilerini geleneksel hale getireceğiz. Bundan sonra Eylül ayında Çin fuarı gezisi var. Çin, Almanya, İtalya dönüşümlü fuarları takip edeceğiz. Yurt içinde de her yıl 2’si İnegöl biri İstanbul’da olmak üzere toplam 3 fuara katılacağız. Akabinde de Samsun’da fuar düzenleyerek ürettiklerimi sergileyeceğiz. Samsun mobilya sektörüne ilişkin ihracatçılar rehberi hazırlayacağız. Bu seyahat çok önemliydi. Birbirini anlayabilen, aynı dili konuşan insanlar bir aradaydı. Bu birliktelik beni de çok heyecanlandırdı. “ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber