Ana Sayfa Politika Milletvekili Demir: Çocuklar ve gençler tehdit altında

Milletvekili Demir: Çocuklar ve gençler tehdit altında

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, kültürel değerlerin tehdit altında olduğuna dikkati çekerek, özellikle çocuklar ve gençlerin bu tehdide maruz kaldığı uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2013 Perşembe 15:39
Milletvekili Demir: Çocuklar ve gençler tehdit altında


AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, kültürel değerlerin tehdit altında olduğuna dikkati çekerek, özellikle çocuklar ve gençlerin bu tehdide maruz kaldığı uyarısında bulundu.
AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, hızla gelişen teknolojinin sadece tüketim alışkanlıklarını değil sosyal ilişki ve kültürel değerleri tehdit eder bir boyuta geldiğini söyledi. Demir, başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun tüm fertlerinin bu tehdide maruz kaldığını belirtti.
Milletvekili Demir, yaptığı yazılı açıklamada baş döndürücü bir hızla gelişen teknolojinin yeni nesli tehdit ettiğini anımsattı. Demir, "Baş döndürücü bir hızla gelişen teknoloji ve onun getirdiği ürünler sadece tüketim alışkanlıklarımızı değil sosyal ilişki ve kültürel değerleri değiştirerek tehdit eder bir boyuta girmiştir. Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumun bütün fertleri bu tehdide maruz kalabilmektedir" dedi. 
NESİLLER TEKNOLOJİYİ YÖNLENDİRMELİKültürel tahribatın büyümemesi için yeni bir yaklaşım tarzının benimsenmesi gerektiğini dile getiren Demir, "Anne, baba ve öğretmenler olmak üzere yol gösterici yönlendirici hedefler ortaya koyulmalıdır. Özellikle gençlerin kendilerini toplumdan tecrit etmeyip, toplumsal ve küresel gelişmeleri yakından takip eden ve kayıtsız kalmayan, sorgulayan,  çözüm ve proje üreten birer kimliğe sahip olmalıdır. Teknoloji ve modernizmin yönlendirdiği değil onları yönlendiren nesiller yetiştirmeliyiz" diye konuştu. 
MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRIDemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "İstiklal Marşı'nın kabul edilmesinin yıldönümünü kutladığımız bugünlerde merhum Mehmet Akif’in dile getirdiği sağlam ve güçlü bir eğitim modeli ile bu sıkıntıları bertaraf edecek kültürel donanıma sahip Asım neslini yetiştirmek ortak idealimiz olmalıdır. Bu konuda başta televizyon ve internet olmak üzere tüm medya kuruluşları sorunların çözümünde yapıcı bir rol oynaması gerekmektedir"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber