Ana Sayfa Eğitim Memurlara, Devlet Memurları Kanunu anlatıldı

Memurlara, Devlet Memurları Kanunu anlatıldı

Samsun Memurlar Derneği (SAMED)’de 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu hakkında seminer düzenledi. Kanunun içeriği, kapsadığı alanlar, genel kurallar, memurların görev ve sorumlulukları üzerine gerçekleşen seminerde dernek üyelerine bilgi verildi.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2013 Salı 23:19
Memurlara, Devlet Memurları Kanunu anlatıldı

Samsun Memurlar Derneği (SAMED)’de 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu hakkında seminer düzenledi. Kanunun içeriği, kapsadığı alanlar, genel kurallar, memurların görev ve sorumlulukları üzerine gerçekleşen seminerde dernek üyelerine bilgi verildi. Seminere katılan dernek üyeleri kanunların kendilerine verdiği hak ve sorumluluklar hakkında bilgilendirildikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

Dernek binasında düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Samsun Defterdarlığı Personel Müdürü Mustafa Doğan, memurlara 657 Sayılı Kanun'dan kaynaklanan izin hakları, disiplin cezaları, ilk işe başlayış, il içi ile il dışı yer değiştirme usullerini anlattı. Seminer sonunda SAMED Başkanı Muhsin Bayrak, Doğan’a plaket taktim etti.

Seminerle ilgili açıklama yapan Başkanı Muhsin Bayrak, üyelerine yönelik memuriyetin temel kanunu ile ilgili bilgilendirici bir çalışma yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi. Bu tür çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Bayrak, “Seminer ilk anda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu herkesin bildiği bir kanun gibi görünse de bazı önemli noktaların bulunuyor. Uygulamada sorun yaşanabilen konuların açıklanması yönüyle seminer önemliydi. Örneğin, rapor alan bir memurun raporlu iken göreve başlama talep edildiğinde göreve başlayabileceği ile ilgili kanunun 105’inci maddesine atıfla uzun süreli hastalık izinlerine sahip olanların hekimden çalışabilir rapor alması gerekiyor. Ama maalesef bazı yerlerde uygulama olarak kısa süreli rapor alanlardan da çalışabilir yazısı talep edildiği de ortadadır. Bu durumda olanlar ilgili maddeyi göstererek hak mahrumiyeti söz konusu ise idareden talep edebilirler.“ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber