Ana Sayfa Sağlık Medical Park’tan, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü mesajı

Medical Park’tan, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü mesajı

Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hakan Özcan 7 Nisan Dünya Sağlık günü ve 7-13 Nisan Sağlık Haftası nedeniyle açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 13:37
Medical Park’tan, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü mesajı

Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hakan Özcan 7 Nisan Dünya Sağlık günü ve 7-13 Nisan Sağlık Haftası nedeniyle açıklama yaptı.

Her yıl nisan ayının 7’sinde “Dünya Sağlık Gününün” kutlandığını ve bugünü takip eden haftanın da “Dünya Sağlık Haftası” olarak kabul edildiğini söyleyen, Dr. Hakan Özcan “Sağlıklı yaşam hakkının korunması, insan sağlığının önemi ve bu konuda bilincin artırılması amacıyla, Birleşmiş Milletlere üye olan tüm ülkelerde olduğu gibi Ülkemizde de, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü, 7-13 Nisan tarihleri arası da, Sağlık Haftası olarak kutlanmaktadır. Dünya Sağlık Haftası boyunca düzenlenen etkinliklerle toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş halk kitlelerine ulaştırılması, koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması, bireylerin sağlıklı yaşam konusunda bilinçlenmeleri, hastalanmadan gerekli tedbirleri almaları hedeflenmektedir. “ dedi.

Tıp alanında sürekli gelişen teknoloji ve değişimleri takip ederek çağdaş teknolojik donanımlarını yeterli seviyelere ulaştırmak için hiçbir özveriden kaçınmadıklarını vurgulayan Başhekim Özcan, “Halka hizmeti vazife edinen hastane çalışanlarımız ve özenle seçtiğimiz hekim kadromuzla birlikte yeniliklerin ışığında halkımızın tüm sağlık sorunlarını Medical Park Samsun Hastanesi çatısı altında mutlak çözüme ulaştırmayı hedefliyoruz. Medical Park Samsun Hastanesi çalışanları olarak sadece 7 Nisan Dünya Sağlık Gününde değil, 7 gün 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunmak ve sağlıklı yaşamı desteklemek, hastalarımızı sağlığına kavuşturmak için çalışıyoruz. Herkese sağlıklı bir yaşam dileriz” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber