Ana Sayfa Güncel Medical Park’ta lösemili çocukların yararına kermes

Medical Park’ta lösemili çocukların yararına kermes

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar (LÖSAM) Derneği, Medical Park Samsun Hastanesi’nde kermes düzenledi.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2013 Pazartesi 15:41
Medical Park’ta lösemili çocukların yararına  kermes

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar (LÖSAM) Derneği, Medical Park Samsun Hastanesi’nde kermes düzenledi. Hastanenin girişinde açılan kermesten elde edilen gelir, Lösemili çocukların ve ailelerinin ihtiyaçları için kullanılacak. Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Öztürk, derneğin gelir kaynaklarına ihtiyacı olduğunu, bölgede yaptıkları etkinlikler ile gelirlerini artırarak Lösemili çocukların ve ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hakan Özcan, hastane olarak lösemili çocuklar yararına yapılan etkinliklerden mutluluk duyduklarını ve bu tip aktivitelere her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Medical Park Samsun Hastanesi Hematoloji uzmanı Doç. Dr. Emel Özyürek kermeste emeği geçen dernek sekreteri Kenan Öztürk ile eşi Ayşegül Öztürk’e ve kermeste büyük özveri gösteren OMÜ İnşaat Mühendisliği öğrencilerine teşekkür etti.

Medical Park Samsun Hastanesi, Çocuk Kemik İliği Nakil Merkezinden Doç. Dr. Tunç Fışgın, LÖSAM'ın bu tip etkinlikler ve bağışlar ile bölgedeki lösemi hastalarına sosyoekonomik boyutta büyük hizmetler verdiğini belirtti. Ayrıca kemik iliği nakli tedavisi gören hastaların ve ailelerin uzun dönemde barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere Atakum Rotary Kulübü önderliğinde LÖSAM ve Atakum Belediyesi birlikteliğinde oluşturulan Nakil Aileleri Destek Projesini (NADEP)hayata geçirmek üzereyiz, herkesten destek bekliyoruz dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber